"Onlar için bir umut daha"

"Onlar için bir umut daha"
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, (DPÜ) 'Onlar İçin Bir Umut Daha Projesi'ne destek verdi.

KÜTAHYA (İHA) - Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, (DPÜ) 'Onlar İçin Bir Umut Daha Projesi'ne destek verdi.

Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 'Onlar İçin Bir Umut Daha Projesi' paydaşlarından olan Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi projeye destek vermek amacı ile DPÜ Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Genç ve Dekan Yardımcısı Doc.Dr. Nida Bayındır’ın katılımları ve Araştırma Görevlisi Çağlin Akıllıoğlu’nun koordinatörlüğünde, 'Risk Altındaki Çocuklara Yardım ve Çocuk Suçluluğunun Önlenmesi Amaçlı Farkındalık ve Çözüm Çalışması' başlıklı etkileşimli bir panel düzenlendi.

Düzenlenen panelde konuşan DPÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Genç şunları ifade etti: “Kaçınılmaz olarak toplumumuzun en duyarlı bireylerini, risk altındaki çocuklarımız oluşturmaktadır. Onların madde kullanımı, şiddet ve suç gibi toplumsal sorunlar karşısında direnç kazanabilmeleri ancak toplumun tüm fertlerinin ortak çabası ile mümkün olabilir. Bizler hem bu toplumun bir ferdi, hem de eğitimciler olarak bu mücadelede önemli bir görevi üstlenenleriz.

Eğitim ortamlarında risk altındaki çocuklarımızı tanımak ve onlara yardım eli uzatmak için toplumun diğer fertlerinden çok daha fazla fırsata sahip durumdayız. Elbette ki, toplumsal sorunlar tek bir kurumsal yapı tarafından çözümlenemeyecek kadar çok bileşenli problemlerdir. Bu nedenle her kurumun hem kendi çapında hem de diğer kurumlarla dayanışma içinde hareket etmesi bu konuda elde edilecek başarının anahtarı olacaktır.”

Lise müdürlerine yönelik düzenlenen panele ilgi yoğundu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com