Onları 'Ocak'ta kaybettik

Onları 'Ocak'ta kaybettik
Yılın ilk ayında birçok ünlü hayata veda etti.

2013 yılının gelmesi ile birlikte kamuoyunun tanıdığı birçok isim ne yazık ki aramızdan ayrıldı. Sanattan siyasete, akademisyenden gazeteciye birçok ünlü isim artık Türk halkının hafızalarında yaşıyor.

Bir kısmı hastalık sonrasında bir kısmı ise ansınızın aramızdan ayrıldı. Bakın bu ay kimleri kaybettik.

Mehmet Ali Birand, Burhan Doğançay, Metin Kaçan, Toktamış Ateş, Ahmet Mete Işıkara, Ferdi Özbeğen hep Ocak ayında yitirdiğimiz önemli isimler.

'AĞIR ROMAN' ÖLÜME ATLADI

Ağır Roman'ın yazarı Metin Kaçan, 6 Ocak 2013'te bindiği taksiyi durdurduktan sonra Boğaziçi Köprüsü'nden atlayarak yaşamına son verdi. Ünlü yazarın cenazesi ölümünden 16 gün sonra Florya sahiline vurdu.

Metin Kaçan son yolculuğuna uğurlandı!

ÜNLÜ RESSAM HAYATINI KAYBETTİ

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 84 yaşındaki dünyaca ünlü ressam Burhan Doğançay, Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Turgutreis beldesinde toprağa verildi.

Burhan Doğançay vefat etti!

Yalı Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine eşi Angela Doğançay, kardeşleri Ayten Doğançay ve Tülin Sina Özbudak, Muğla Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

USTA GAZETECİ MEHMET ALİ BİRAND

Usta gazeteci Mehmet Ali Birand, 17 Ocak 2013'te tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

"Aslanlar gibi yaşadı aslanlar gibi öldü"

İstanbul'da 1941'de dünyaya gelen gazeteci-yazar Mehmet Ali Birand, mesleğe 1964'te Milliyet gazetesinde başladı. Abdi İpekçi'den sonra kısa bir dönem Milliyet'in genel yayın yönetmenliğini yapan Birand, Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Birand, 1985'te TRT'de başlayan ve ardından Show TV'de devam eden kariyerinin altın basamağı, 32. Gün programını sundu.

Fotoğraflarla Mehmet Ali Birand

TOKTAMIŞ ATEŞ

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Toktamış Ateş'in çoklu organ yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti.

Ateş'e veda ettik

Toktamış Ateş, 1944 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi'nin İktisat Bölümü'nden mezun olduktan sonra, okulun Siyasal Bilimler Kürsüsü'nde asistanlık yaptı. 1969 yılında "Kuruluş Dönemi Osmanlı Toplumunun Siyasal Yapısı" başlıklı çalışmasıyla doktor, 1974 yılında "Demokrasi Teorisi" başlıklı çalışmasıyla doçent olan Ateş, 1982'de de profesör oldu. Yurt içi ve yurt dışında dersler veren Ateş, uzun süre Cumhuriyet gazetesinde yazdı. Toktamış Ateş, son olarak Bugün gazetesinde yazıyordu.

İstanbul Üniversitesi'nin İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü başkanlığı yapan Ateş, kurucuları arasında yer aldığı Bilgi Üniversitesi'nin de Yönetim Kurulu Üyesi idi.

"DEPREM DEDE" KALBİNE YENİLDİ

Kamuoyunda ''Deprem Dede'' olarak da bilinen Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Deprem Dede özellikle 99 depreminde Türkiye'nin kulak kesildiği isim olmuştu.

Işıkara hayatını kaybetti

1999 Marmara depremi döneminde önemli açıklamalarda bulunarak kamuoyu tarafından tanınan Işıkara, 16 Kasım 2012 tarihinde de yine aynı şikâyetle tedavi altına alınmıştı. Nefes darlığı ve yüksek tansiyona bağlı kalp yetersizliği nedeniyle 1 hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra sağlık durumunun iyileşmesi üzerine 24 Kasım 2012 Cumartesi günü yoğun bakımdan çıkarılmıştı. Işıkara, Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği’nin (AHDER) de yönetim kurulu başkanlığını yapmaktaydı.

PİYANONUN KRALI ARAMIZDAN AYRILDI

Türkiye’nin bir dönemine damgasını vuran piyanist Ferdi Özbeğen, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ünlü sanatçı hayatını kaybetti

Ferdi Özbeğen, (d. 17 Ağustos 1941, İzmir) özellikle, yakın dostu Ülkü Aker’in, dönemin yabancı şarkılarına yazdığı Türkçe sözleri kendine has bir üslupla okumasıyla 80'lere damgasını vurmuş piyanist- sanatçı.

2012 OCAK AYINDA KAYBETTİKLERİMİZ

Ocak ayına ölüm tarihleri rastlayan ünlüler arasında dünyadan ve Türkiye'den birçok isim yeralıyor.

2012 yılının Ocak ayında vefat edenleri arasında KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş yeralıyor. Amerikalı dünyaca ünlü kadın sanatçı Whitney Houston da 2012 yılının Ocak ayında vefat eden isimleri arasında. Spor dünyasının acı kaybı Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis de bulunuyor. Türk Sinemasının ünlü erkek oyuncusu Ekrem Bora da 2012 yılında ölüm haberi duyuldu. Aynı yıl içinde vefat edenler arasında ünlü Samanyolu şarkısının bestecisi Sanatçı Berkant oldu. Ünlü teknik direktör Erdoğan Arıca da bu yıl içinde hayatını kaybetti.(SNO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com