Onlarınki de oruç!

Onlarınki de oruç!
Ramazan ayının bu yıl Ağustos'a denk gelmesi, gıda sektöründe ocak başında çalışarak geçimini sağlamak zorunda olan esnafı daha da zorluyor.

Ramazan ayının bu yıl Ağustos'a denk gelmesi, gıda sektöründe ocak başında çalışarak geçimini sağlamak zorunda olan esnafı daha da zorluyor. Özellikle fırıncılar ve dönerciler akşama kadar sıcak altında fırın önünde çalışıyor.

Aksaray'da fırınlarda çalışan ustalar ve döner kesen ustalar Ramazan ayının Ağustos'un sıcak günlerine denk gelmesiyle oruç tutmakta zorlanıyor. Havanın sıcak olmasının yanında ocaktan gelen ısının da kendilerine ciddi oranda su kaybı yaşattığını ifade eden döner ustası Fırat Yener, “Ramazan ayının Ağustos'a denk gelmesiyle işlerimiz daha da zorlaştı. Oruçlu olarak ocak başına geçmek zorlasa da, ekmek parası için bunu da göze alıyoruz. Dışarıdaki sıcaklık ocak başında bir misli daha fazla hissediliyor” dedi.

Ocak önünde çalışmanın avantajını kışın yaşadıklarını belirten fırıncı Murat Arslan ise, “İşimiz gereği gece ocağı yakıyoruz ve gün boyunca çalışıyoruz. Oruçlu olmak zor oluyor ama Cenabı Allah sabrını da veriyor. Eğer ocak başında çalışıyorsanız oruç çok zor ama zor olan da kıymetli olur diye düşünüyoruz. Ocak ustası olmanın en güzel yanı kışın ocağın yanında olmak oluyor. O zaman soğuktan etkilenmiyoruz” şeklinde konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com