Onur Öymen, Gönlündeki Köşk Adayını Açıkladı...

Onur Öymen, Gönlündeki  Köşk Adayını Açıkladı...
CHP'nin eski İstanbul milletvekili Onur Öymen, Cumhurbaşkanlığı için Baykal'ı işaret etti. Seçimden önce kurultayın yapılmasını istedi.

ÖZEL | SANSURSUZHABER


İşte Onur Öymen'in, sosyal medyadan  yaptığı çağrı...

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDEN ÖNCE KURULTAY...

Daha yerel seçimlerin sonuçları yeterince değerlendirilmeden, başarısızlığın sorumluları saptanmadan, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili tartışmalar başladı. CHP'de, eğer bir kurultay yapılacaksa, bunun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra yapılabileceği ifade ediliyor. Partinin son zamanlarda izlediği politikaların ve söylemlerin değiştirileceği yolunda bir işaret yok. 

Bence kurultayın Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce yapılması Partiye yeni bir güç ve dinamizm kazandırabilir ve halkın umutlarını arttırır. Sadece daha çok çalışılacağımızı vaad etmek halkın güçlü desteğini sağlamak için yeterli olmayabilir.

Cumhurbaşkanı adayının nitelikleri de netleşmedi. CHP'nin aktif siyasetin içinde bulunmayan, dünyayla iyi ilişkiler içinde olan bir adayı düşündüğü anlaşılıyor. 

KÖŞK ADAYI BAYKAL OLSUN

Bence partide siyasi söylemlerin ve kadroların cumhuriyetin değerlerine yürekten bağlı vatandaşlarımızın beklentileri doğrultusunda yenilenmesinden sonra adayın saptanması ve seçime gidilmesi başarı şansını atttırabilir. 

Adayın özellikleri saptanırken, ülkemizin içinde bulunduğu sorunlar ve ihtiyaçlar dikkate alınarak Atatürk ilkelerine, Cumhuriyetimizin değerlerine, anayasaya, çağdaş hukukun ilkelerine bağlılık ve dış politika alanında ülke çıkarlarını koruma alanında bilgiye, tecrübeye ve cesarete sahip bir adayın düşünülmesi bence isabetli olur.

CHP Grubunda bütün bu özelliklere sahip eski Genel Başkan Deniz Baykal dururken başka bir aday aramaya ihtiyaç var mıdır?

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com