Onursal Başkan Elibol görevi bıraktı

Onursal Başkan Elibol görevi bıraktı
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Belediyespor Onursal Başkanı İsmail Elibol görevini bıraktığını bildirdi.

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Belediyespor Onursal Başkanı İsmail Elibol görevini bıraktığını bildirdi. Sandıklı Belediyespor'un lig bitiminde kongreye gideceği, bu kongrede de 'belediye' isminin kaldırılacağı belirtildi.
3. Lig 1. Grup'ta mücadele eden Sandıklı Belediyespor Kulübü'nün Onursal Başkanı İsmail Elibol, yaptığı yazılı açıklamada görevi bıraktığını duyurdu. Kulübün pek çok sıkıntısına da değinen Elibol, lig bitiminde kongreye gidileceğini açıkladı. Keçiören Sportif A.Ş. maçı sonrasında yaşanan taraftar tepkilerini ve eski yönetimin alacaklarından dolayı kulübü icraya vermesini de değerlendiren İsmail Elibol açıklamasında, "Takımımız son yıllarda büyük başarı göstererek Afyonkarahisar Süper Amatör Ligi'nde şampiyon olup Bölgesel Amatör Ligi'ne, büyük il takımlarının olduğu grubunda Bölgesel Amatör Ligi'nde şampiyon olup 20 yıl aradan sonra 3. Lig'e yükseldi. Sandıklı Belediyespor, 20 yıl aradan sonra çıktığı 3.ligde bugüne kadar oynadığı 29 karşılaşmada sadece 6 kez mağlup olup, İnegölspor, Bayrampaşa, Hacettepe, Gümüşhane, Elazığ, Diyarbakır, Kastamonu gibi büyük ve köklü takımların yer aldığı grubun da en çok gol atan takımı özelliğini taşımaktadır. Grubunda altıncı sırada yer alan takımımızın, beşinci sırada bulunan takımla arasında sadece 1 puan vardır ve kalan 7 haftada ilk beşe girmek için play-off şansı devam etmektedir" ifadelerine yer verdi.

Başarıların hiçbirisinin tesadüf olmadığının altını çizen Elibol açıklamasında 3 yıldır kendi sahasında yenilmeyen Sandıklı Belediyespor'u bugünlere getirmek, 20 yıl aradan sonra 3. Lig'e yükseltmek için büyük fedakarlıklar gösterdiklerini, yapılan bu kadar fedakarlığa rağmen kamuoyunda Belediye'nin parasının takıma harcandığının konuşulduğunu kaydett. Elibol açıklamasında şu sözlere yer verdi:
"Futbolcular kaldığı yerlerde bedava kalıyormuş gibi söylentiler dile getirilerek şikayet konusu oluyor ve belediyemize müfettişler geliyor. Belediyede para mı var ki Sandıklıspor'a vereceğiz. Aylardır bu tür olaylar sonrasında kurumum ve şahsım zarar görüyor."
Sandıklı Belediyespor Kulübü'nün taraftardan ve halktan hiçbir maddi beklentisi olmadığını belirten Elibol, beklentilerinin sadece takımlarına sahip çıkmaları ve manevi desteklerini sürdürmeleri olduğunu ifade etti. Bölgede yer alan Isparta, Burdur, Kütahya ve Uşak gibi illerin yer almadığı profesyonel ligde Sandıklı'nın yer almasının gurur vermesi gerekirken, son maçlarda tribünlerden takım teknik heyetine ve futbolcularına ağır hakaretler yapılmasının üzdüğünü kaydetti.
Son dört haftadır takımın tribünlerde desteklenmediğini ve yalnız bırakıldığını anlatan Elibol açıklamasında, "Sandıklı Belediyespor olmasa bu taraftar kimi destekleyecek? Bu tür davranışlar sonucu takımımızın psikolojisi bozulmakta ve bu olumsuzluklarda sahaya yansımaktadır. Kulübümüz bu yıl çirkin tezahürat ve tribün olaylarından dolayı yaklaşım 50 bin TL para cezası ödedi. İl takımımızın bile grubunda düşmeme mücadelesi verdiğini göz önüne aldığımızda play-off şansı devam eden Sandıklı Belediyespor teknik heyet ve futbolcularına ağır hakaretler eden taraftarlarımızı ve geçen hafta alacaklarını bahane edip kulübümüzü icraya veren eski yönetimi lig bitiminde yapacağımız kongreye davet ediyorum. Takımımızın ikinci yarıda ki aldığı sonuçların ve oynadığı futbolun bizleri ve taraftarlarımızı tatmin etmediğini biliyoruz. İstikrarlı sonuçlar alınamadığının, her maç değişik performans sergilendiğinin farkındayız. Teknik heyet ve futbolcuların kalan yedi maçta kişilik ve şahsiyetlerini ortaya koyarak mücadele etmelerini bekliyoruz. Biz onlara güveniyoruz ve başarılı olacaklarına inanıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Resmi kurumlara hiç borcu bulunmayan Sandıklı Belediyespor'un 'Belediye' adını da kaldırıp yeni yönetime devredeceklerini belirten Elibol, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
"Sandıklı Belediyespor adı siyasete alet olmuştur. Takım başarısız olsun diye her ne kadar Sandıklı Belediyespor'a siyaset bulaştırmaya çalışanlar olsa da, her zaman belirttiğim gibi bu takım ne İsmail Elibol'un takımı ne de MHP'nin takımıdır. Bu takım Sandıklı'nın takımıdır. Bugünden itibaren Kulüp Onursal Başkanlığı'nı bırakıyorum. Artık protokolde değil seyircilerle tribünde bu armanın aşkına bir taraftar gibi maçları izleyeceğim. Başladığım hiçbir işi yarım bırakmadığım gibi kalan 7 haftada taraftarımıza verdiğim sözü tutup şahsım olarak takımımızın arkasındayım. Ben bir Sandıklı sevdalısı olarak takımımızın iyi ve kötü gününde her zaman yanında olacağım ve bir çok vatandaşımız gibi yalnız bırakmayacağım. Çünkü bu takım yense de yenilse de bizim takımımızdır. Barış Şeker'den sonra gelecek yönetime de şahsım olarak her türlü desteğe hazırım. Bilindiği gibi Sandıklıspor'un ilçemizin zengin işadamlarından oluşan bir yönetim kurulu var. Şimdi ki yönetim kurulu üyeleri 3 yıldır takımımızın maddi yükünü çekiyor. Çoluk çocuğumuzun rızkından arttırdıklarımızı takıma veriyoruz. Takımın birçok giderini kendi cebimizden karşılıyoruz. Belirli bir kısım 3 yıldır takıma sahip çıkmazken, bazıları federasyondan gelen 3 kuruş için sporu ticarete dökmeye çalışıyor. Televizyonlarda ve gazetelerde bol bol boy gösteren eski kulüp yönetimi, hem kulübü icraya veriyor, hem de sosyal paylaşım sitelerinde takımı, kulüp başkanını ve yönetimini zorda bırakan açıklamalarda bulunuyor. Kulübünü icraya verenlerin Sandıklı Belediyespor'u ne kadar çok sevdikleri ortada. Sandıklı Belediyespor'un 3 yıl içerisinde ki başarısında büyük emekleri olan Kulüp Başkanımız Barış Şeker'e, yönetim kuruluna ve iş adamlarımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com