Operasyon Başarıyla Tamamlandı

Operasyon Başarıyla Tamamlandı
Akşam saatlerinde korsanların Pegasus'a ait uçağı kaçırmak istemesi sonrası başlatılan operasyon sonrası yolcuların tamamının tahliye edilerek, korsan etkisiz hale getirildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda oluşturulan kriz merkezinde bulunan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sosyal paylaşım sitesi twitter'dan açıklama yaptı.

İstanbul Valisi Mutlu, mesajında, "Pegasus Havayolları uçağındaki tüm yolcuların uçaktan sorunsuz inişi sağlandı. Hava korsanı yapılan operasyonla etkisiz hale getirildi. Operasyon tamamlandı" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da Bursa'da yerel bir televizyon kanalında yayınlanan "Seçim 2014" programında yaptığı konuşmada, Kharkov-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait 110 yolculu uçağı kaçırma girişimiyle ilgili bir takım bilgiler aldığını söyledi.

"Yabancı uyruklu bir şahıs, isminin soyadının Kozlof olduğunu biliyorum" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kharkov'a giden bir uçağa binmiş, önce Soçi'ye indirmek istemiş sonra Kharkov'a yönlendirilmiş ve "Bagajda bomba var" diye ihbarda bulunmuş. Bunun üzerine uçak Sabiha Gökçen'e inmek üzere dönüş yapmış. Bir kişi olduğu tespit edilmiş, üzerinde silah olmadığı biliniyor ama bir bomba ihbarında hala ısrar ediyor ve kendisinin alkollü olduğu ifade ediliyor. Bir anlatıma göre Ukrayna'da yaşanan olaylar sebebiyle oradaki tutuklamaları ve gözaltına almaları protesto etmek amacıyla bunu yaptığı ifade ediliyor." (MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com