Operasyon devam ediyor!

Operasyon devam ediyor!
Hakkari Şemdinli'deki Derecik İç Güvenlik Taburu'nun koruma üs bölgesi ve Yüksekova'daki Dağlıca bölgesinde bulunan Yeşiltaş karakoluna yapılan eş zamanlı operasyonların ardından başlatılan operasyonlar ise devam ediyor.
Irak sınırının sıfır noktasın da bulunan Şemdinli'nin Derecik Beldesi, Aktütün ve Yeşilova bölgelerindeki operasyon alanı da genişletildi. Derecik Beldesi'nin Balkaya Dağları'na dik ve yamaçlı olması nedeniyle özel eğitimli komandolar helikopterlerle buralara indirilirken, Aktütün, Bayrak Tepe bölgelerine ise çok sayıda asker sevk edildi.
 
Şemdinli ilçesinde de gece boyunca top ve silah sesleri duyuldu. İlçe merkezine güneyinde bulunan Guman Dağı'nda gece boyunca, Derecik İç Güvenlik Taburu ve Umurlu Karakolundan ise sabahın ilk ışıklarıyla Balkaya Dağları ve Avaşin bölgelerine yoğun top atışları yapıldı.
 
YARALI ASKERLERE ZİYARET
 
Şehit askerlerin memleketlerine uğurlanmasının ardından İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde giderek dünkü saldırıda yaralanan ve askerleri ziyaret etti. Yoğun güvenlik önlemi altında hastaneye gelen Bakan Şahin ve Genel Kurmay Başkanı Özel, Hastane Başhekiminden yaralı askerler hakkında bilgi aldı. Gazetecilerin içeri alınmadığı zayinetin ardından Bakan Şahin, Genelkurmay Başkanı Özer ve Karakuvvetleri Komutanı Orgeneral Kıvrıkoğlu daha sonra Van'da ayrıldı.
 
ÖLDÜRÜLEN PKK'LI SAYISI 20'YE YÜKSELDİ
 
Hakkari'nin Yüksekova iİçesi'nin Dağlıca ve Şemdinli'nin Derecik bölgelerinde başlayan operasyonlar devam ederken, bölgede öldürülen PKK'lı sayısının da 20'ye yükseldiği belirtildi. Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu'nun dün akşam saatlerinde makamında yaptığı açıklamalarda öldürülen PKK'lı sayısını 18 olduğunu belirtirken, bu açıklamaların ardından bölgede süren operasyonlarda 2 PKK'lının daha öldürüldüğü bildirildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com