Operasyon sonrası Amerika'dan sürpriz bir isim geliyor

Operasyon sonrası Amerika'dan sürpriz bir isim geliyor
Amerika Hazine Bakanlığı Müsteşarı Ankara'ya geliyor

Türkiye'de AKP'nin yolsuzluk skandallarının gündeme oturduğu bir ortamda ABD'nin Hazine Bakanlığı Müsteşarı İran'a yaptırımları denetlemek ve Suriye'deki cihatçılara bağışçı destekleri incelemek için geliyor.

Türkiye’nin İran’la yapılan ticarette aracı kurum belirlediği Halkbank’ın genel müdürünü de kapsayan ve İran’la altın ticaretiyle bağlantılı suçlamalar içeren operasyonlar sürerken, ABD’nin İran yaptırımlarının uygulanmasını denetlemekle görevli Hazine Bakanlığı Müsteşarı David Cohen de Türkiye’ye geliyor. ABD Haziran Bakanlığı’ndan yetkililerin Hürriyet’e verdiği bilgiye göre yarın Ankara’da olması planlanan Cohen’in gezisi ise Türkiye’deki gelişmelerden bağımsız, önceden planlanmış bir ziyaret.

ABD Hazine Bakanlığı’nın hafta başında web sitesi üzerinden yaptığı duyuruya göre Cohen’in pazartesi başlayan gezisi Almanya, İngiltere, Türkiye ve İsrail’i kapsıyor. Almanya ve İngiltere temaslarının ardından ise Cohen’in yarın Ankara’da olması bekleniyor. Üst düzey bir Amerikan Hazine Bakanlığı yetkilisi, Hürriyet’e Cohen’in programının başta planlanana göre değiştiğini ve uçuşlarının kaydırıldığını söylerken, ziyaretin zamanlaması konusunda ise bir yorum yapmadı. Ancak kaynaklar, Cohen’in ziyaretinin önceden planlandığını ve Türkiye’deki operasyonlarla herhangi bir ilişkisi olmadığını belirtti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com