“Operasyonlar PKK'yı bitirmek için yapılıyor”

“Operasyonlar PKK'yı bitirmek için yapılıyor”
AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. İdris Bal, son günlerde yaşanan hain terör saldırılarına ilişkin, ''Terörle siyaset yapılmadığı takdirde önümüzdeki yıllarda bu terör belasından kurtulmuş oluruz'' dedi.

AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. İdris Bal, son günlerde yaşanan hain terör saldırılarına ilişkin, ''Terörle siyaset yapılmadığı takdirde önümüzdeki yıllarda bu terör belasından kurtulmuş oluruz'' dedi.

Kütahya'da katıldığı bir toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Bal, AK Parti hükümetlerinin, geçmişte başkalarının yapmadığını yaparak, ''milletimiz kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız'' mantığıyla terörle ilgili sorunların üzerine gittiğini, ''demokratik açılım'' ile bu sorunları çözmeye başladığını söyledi.
Mağduriyetlerin büyük oranda çözüldüğünü, Kürtçe yayın yapan bir devlet televizyon kanalı kurulduğunu ve Ege ile Karadeniz bölgelerinde olmayan yatırımların Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hayata geçirildiğini anlatan Prof. Dr. Bal, ''Gerçekten bunların niyeti üzüm yemekse, bağcıyı dövmek değilse, terörü bırakmaları gerekirdi. Tam tersine terör ve şiddeti artırdılar'' diye konuştu.

-''OPERASYONLAR PKK'YI BİTİRMEK İÇİN YAPILIYOR''-

Prof. Dr. Bal, şöyle devam etti:
''Ülke dışından Türkiye'yi bir şekilde patinaj halinde görmek isteyenler var. Türkiye'nin, enerjisini içeride bitirmesini isteyen kesimler var ve PKK bunlarla işbirliği yapıyor. Aynı zamanda bir devlet ve yeni bir ülke oluşturma çabaları var. Türkiye, İran ve İsrail'deki Kürtleri bir araya getirerek bir devlet oluşturma çabası olduğunu herkes gördü. Başbakanımız tavrını çok net bir şekilde ortaya koydu. Bir yandan dengeli bir şekilde demokratik açılım devam ederken diğer taraftan silahlı mücadele başarılı bir şekilde yürütülecek. Bu operasyonlar, 'insanlar sinirlendi, bunları rahatlatalım, uçaklar bomba atsın da rahatlasınlar' diye yapılmıyor. Bu operasyonlar, PKK'yı silahlı olarak yenmek ve bitirmek için yapılıyor.''
Terörle mücadelede profesyonel birliklerle mücadele edileceğini, ancak polisin askerin, askerin de polisin alternatifi olmadığını ifade eden Prof. Dr. Bal, devletin kurumlarının birbirleriyle rekabet halinde olamayacağını ve duruma göre iki gücün de kullanılacağını kaydetti.
Prof. Dr. Bal, ''Terörle siyaset yapılmadığı takdirde önümüzdeki yıllarda bu terör belasından kurtulmuş oluruz. Zira teröre karşı daha önce böylesine dengeli bir siyaset yapılmamıştı. Hem halkı kazanma politikası yani demokratik açılım devam edecek hem de silahlı mücadele verilecek'' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com