''Operasyonlarda 18 kişi öldü''

''Operasyonlarda 18 kişi öldü''
Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, operasyonlarda 18 kişinin öldüğünü duyurdu

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, bugün ülke genellinde muhaliflere karşı düzenlenen operasyonlarda açılan ateşte 18 kişinin öldüğünü duyurdu.

Örgüt, ülkenin kuzeyinde İdlib'te 2, Haseke'de 5, orta kesimlerde yer alan ve muhaliflerin merkezi konumundaki Humus'ta 2, başkent Şam'da 3, çevre kentlerinde 4, güneydeki Ürdün sınırına yakın olan Dera'da 2 olmak üzere toplam 18 kişinin, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu hayatını kaybettiğini
belirtti.

Öte yandan yerel aktivistler, ordunun İdlib ve Cebel Ez Zaviye bölgesinde düzenlediği operasyonlarda birçok evin yakıldığını ve hasar gördüğünü kaydetti. Aktivistler, Deyr Ez Zor kentinde Suriye ordusuyla Özgür Suriye Ordusu arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını, bölgeden patlama ve silah seslerinin yükseldiğini ifade etti. Güvenlik güçlerinin Hama'nın Kalet El Mudik beldesini bombalamaya başladığını aktaran aktivistler, ordunun Şam'ın Berza semtine baskınlar yaptığını ve buradan silah seslerinin geldiğini kaydetti. Berze'ye çok sayıda takviye kuvvetlerinin gönderildiğini belirten aktivistler, bugün başkentin Mezze semtinde meydana gelen saldırılarda bazı evlere roketlerin isabet ettiğini ve maddi hasarın oluştuğunu söyledi. Daha önce Mezze'deki çatışmalarda 86 kişinin öldüğü, çok sayıda da kişinin yaralandığı açıklanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com