"Orada sadece G.Saraylı yoktu"

"Orada sadece G.Saraylı yoktu"
G.Saray Başkanı Ünal Aysal, önemli açıklamalar yaptı.

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, Türk Telekom Arena Stadı'nda oynanan Hırvatistan maçında, tribünler ile Volkan Demirel arasında yaşanan gerginliğin sarı kırmızılı taraftarlara maledilmemesi gerektiğini söyledi. Hürriyet'in haberine göre; Aysal, “Maç Galatasaray'ın stadında oynandı ancak orası aynı zamanda federasyonun stadıydı. Oraya gelen de Türk Milli Takımı seyircisi idi. Bunu karıştırmayalım. Stada gelenler Galatasaray biletleri ile gelmedi. Tribünlerde Galatasaraylı'sı, Fenerli'si, Beşiktaşlı'sı da vardı” dedi.

Üzerlerinde Galatasaray etiketi mi vardı?

Stada gelenlere, kulüp takımları yerine Türk seyircisi diye bakmak gerektiğini vurgulayan Aysal şöyle konuştu:

Seyircinin milli takımın oyununa bir reaksiyonu oldu. Bütün maçlarda bunları görüyoruz. Bunu illa ki Galatasaray'ın stadında oynandığı için Galatasaray seyircisine yıkmak büyük hata olur. Seyircilerin üzerinde etiketleri yok. Dolayısıyla Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş seyircisi denilmemeli o tepkiyi gösterenlere. Ama Türk seyircisi, televizyonda izleyenler dahil takımın oyununa maalesef bir reaksiyon gösterdi. Bu doğru muydu? Hayır yanlıştı. Takımı desteklemek yerine reaksiyon göstermek sporcu için iyi bir şey değil.

Seyircilerimiz olgunlaşmadı

Yaşananlar, bizim daha henüz seyircilerimizin bu konuda olgunlaşmadığını gösteriyor. Ama şu kadarını söyleyeyim; ben G.Saray seyircisi diye üzerlerine etiket konulmasına özellikle karşıyım. Bu maçta ne olursa olsun takımımızı desteklememiz gerekirdi. Bu davranışı asla tasvip etmiyoruz. Federasyon, stat yeni olduğu için maçları burada oynatıyor. Stattakiler Türk Milli Takımı'nı desteklemeye gelen on binlerce kişiydi.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com