Oray Eğin Cinsel Şiddet Mağduru

Oray Eğin Cinsel Şiddet Mağduru
Akşam gazetesinin ünlü yazarı Oray Eğin, eşcinsel şiddetin kurbanlarından biri oldu fakat şikayetçi olamadı. İşte ayrıntılar…

elmahaber

Akşam gazetesinin sivri dilli yazarı Oray Eğin bir eşcinsel.

Eğin bu durumu açıkça söylemese bile medyada bu durum bilinen bir gerçek.

Eğin, eşcinsel kimliğinden ötürü "askerliğe elverişli değildir" şeklinde rapor alarak çürüğe çıktı.

Bu konuyla ilgili medyada sürekli “dalga” konusu oluyor. Eğin hakkında askerlik yapmadığı için en azından “komando minderi olsun” diyen de çıktı, Amerika'ya giden Eğin'in bir zenci panter bulmak için yurtdışına çıktığını yazan da…

Kısacası Eğin, her durumda eşcinsel olmasının tüm dezavantajlarını yaşıyor.

Yazar geçtiğimiz günlerde bir eşcinsel şiddetin kurbanı oldu.

2010 yılının son günlerinde müşterisi olduğu kafeden tanıdığını Ömer Ertuğrul isimli şahısla internette msn de konuşurken evine sohbet edip, içki içmeye davet etti. Bu davet üzerine Ömer Ertuğrul, beraberindeki Doğukan T., Kasım T. ve Ali Ş. ile Oray Egin'in evine gelerek alem yaptı. Fakat daha sonra şahıslar içkinin de etkisiyle Eğin'in parasını ve saatini gasp etmek istedi.

Eğin durumu polise bildirerek yardım çağırdı. Polisin eve gelmesinden korkan şahıslar çaldıkları şeyleri tekrar Eğin'e teslim etti.

Eğin olayın duyulmasından korkarak şahıslardan şikayetçi olmadı.

Peki Eğin neden gasp olayının üstüne giderek kendisine zarar vermek isteyen şahıslardan şikayetçi olamadı? Neden olayı köşesinden duyurarak kendisi gibi eşcinsel şiddet uygulananların sesini duyurmadı?

Eğin, Akşam gibi ulusal yayın yapan bir gazetede günlük yazılar yazıyor. Pek hala eşcinsel şiddete son verilmesi için çaba gösterebilir. Bu anlamda toplumu bilinçlendirebilir. Mart ayında Pembe Hayat Derneği son 5 yılda 35 eşcinselin öldürüldüğünü açıklayarak siyasi partilere sesini duyurmaya çalıştı. Eşcinseller öldürülme korkusuyla yaşıyor. Eğin gibi bir yazar pek hala onların seslerini çok rahatlıkla binlerce insana duyurabilir. Bu korkaklığın, gizliliğin nedeni ne?..

Şimdi herkes Oray Eğin'den bu sorunun cevabını bekliyor…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com