Ordu Suriye sınırına yığınak yaptı

Ordu Suriye sınırına yığınak yaptı
Ürdün ordusu, Turra bölgesine zırhlı araçlar, tanklar, ağır silahlar sevk etti, bölgedeki asker sayısını artırdı.
Suriye askerlerinin dün, Ürdün'e sığınan Suriyelilere ateş açması üzerine çıkan ve bir çocuğun hayatını kaybettiği olayın ardından Turra bölgesinde güvenlik tedbirlerini yoğunlaştıran Ürdün ordusu, bölgeye zırhlı araçlar, tanklar, ağır silahlar sevk etti, bölgedeki asker sayısını artırdı. 
 
Ordu, gazetecilerin sınır bölgesinde yapılan çalışmaların fotoğraflarının çekilmesini yasakladı ve basın mensuplarının sınır bölgesinden uzaklaşmasını istedi.
 
4 yaşındaki Vail el Libabidi toprağa verildi
 
Bu arada, 4 yaşındaki Humuslu Vail el-Libabidi'nin devrim bayrağına sarılı cenazesi, yüzlerce Suriyeli sığınmacı ve Ürdün vatandaşlarının katılımıyla düzenlenen törenin ardından Ürdün'ün Ramse kentinde defnedildi.
 
Suriye rejimi ve Beşşar Esed aleyhinde sloganların atıldığı cenaze töreninde, Arap devletlerine ve uluslararası topluma Suriye'deki şiddet olaylarının durdurulması için yardım çağrısı yapıldı.
 
Bu arada, Suriye-Ürdün sınırında nizami ordu ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında sınırda yaşanan çatışmaların ardından sınır bölgesinde gerginliğin sürdüğü belirtildi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com