Ordu'da PKK ile çatışma!

Ordu'da PKK ile çatışma!
Ordu'da PKK ile çatışma çıktı ve bir terörist öldürüldü...

ORDU'nun Mesudiye İlçesi'nde dün gece alınan istikbarat üzerine jandarma timleri tarafından yapılan arama çalışmaları sırasında 2 kişilik terörist grupla karşılaşıldı. Çıkan çatışmada "Koçer" kod adlı 29 yaşındaki terörist Yılmaz S. ölü olarak ele geçirildi. Ordu Vali Vekili Erdem Kıyak, yakalanan teröristin Kastamonu'da başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyuna saldırıyı gerçekleştiren terörist gurup içinde olduğunu ve arandığını söyledi.

Ordu'nun Mesudiye İlçesi'ne bağlı Çardaklı Köyü'nün güneyinde dağlık ve ormanlık alanda jandarma timleri tarafından alınan istihbarat üzerine operasyon başlatıldı. arama tarama çalışmaları sırasında dün gece 23.15'de 2 kişilik bir terörist grupla karşılaşıldı. Teröristin yapılan "Teslim ol" çağrısına ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

Çatışmada 'Koçer' kod adlı terörist Yılmaz S. ölü olarak ele geçirildi. Diğer terörist ise kaçtıı. Teröristin cesedi ile birlikte 2 el bombası, bir kalaşnikof tüfek, 5 şarjör, telsiz, radyo, dürbün ve mühimmat bulundu. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılıdğını belirten Ordu Vali Vekili Erdem Kıyak, "4 gün önce gelen istihbarat üzerine jandarma timlerimiz tarafından bölgede 2 gün önce operasyon başlatıldı. Dün çıkan çatışmada bir terörist ölü ele geçirirken diğeri bölgede görülen sisten yararlanarak kaçtı. kaçan teröristin yakalanması için çalışma başlatıldı. Ölü olarak ele geçirelen teröristin Elazığ'ın Kovancılar İlçesi nüfusuna kayıtlı olduğu ve 2003 yılında örgüte katıldığı bilgisine ulaştık. ayrıca bu terörist başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kastomonu'daki konvoyuna saldırıda bulunan gurup içerisindeydi ve aranıyordu" dedi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com