Ordu'da şok patriot eylemi!

Ordu'da şok patriot eylemi!
Ordu'da patriot eylemi: "ABD emperyalizminin taşeronu olmayacağız"

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB'nin ortak çağrıcılığı ile alanlara çıkan Ordu halkı "ABD Emperyalizminin Taşeronu Olmayacağız" dedi.

ABD Emperyalizmi ve Suriye’ye müdahaleyi istemeyen Ordulular da alanlaraçıktı. KESK, DİSK, TMMOB ve TTB'nin ortak çağrıcılığı ile ülkenin dört bir yanında yapılacak olan basın açıklamalarından biri de Ordu’da yapıldı. TKP'nin de katıldığı bulunduğu "ABD Emperyalizminin Taşeronu Olmayacağız" başlıklı basın açıklamasına Ordu halkının da büyük destek verdiği görüldü.

KESK: "Suriye’ye emperyalist müdahaleye hayır!"

Basın açıklamasında KESK adına yapılan konuşmada "Bu yıkım Suriye halklarının kendi özgür iradeleri ve öz güçleri ile yürütecekleri demokrasi, eşitlik ve özgürlük mücadelesine yönelik bir müdahaledir. Bu yıkım aynı zamanda AKP hükümetinin Türkiye’de halklar arasında kardeşliğe, bir arada yaşam umutlarına karşı da gelişen bir müdahaledir. AKP şimdi ülkemizi NATO’nun askeri yığınağı haline getirerek işgalin merkez üssü olmayı hedeflemektedir." dendi. Kendilerini Anti-emperyalist emek ve demokrasi güçleri olarak nitelendirdiklerini belirten KESK, emperyalizmin Ortadoğu maşası haline getirilerek komşularıyla savaştırılmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com