Örencik, 'düve bankası' oluyor

Örencik, 'düve bankası' oluyor
Kütahya Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği ile Emet'in Örencik Beldesi Belediyesi arasında bin adetlik 'düve bankası yer protokolü' imzalandı.Kütahya Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği ile Emet'in Örencik Beldesi Belediyesi arasında bin adetli

Kütahya Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği ile Emet'in Örencik Beldesi Belediyesi arasında bin adetlik 'düve bankası yer protokolü' imzalandı.

Örencik Belediye binası toplantı salonunda düzenlenen protokol imza törenine Kütahya Tarım İl Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, Hayvancılık Kooperatifleri Başkanı Yusuf Çalışkan, Örencik Belediye Başkanı Halil Duman ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Hayvancılık sektöründe önemli bir çalışmaya imza atılarak yaklaşık bin kapasiteli yapılacak olan buzağı bankasının Örencik Belediyesi sınırları içerisinde yer almasının sebebi ise Çavdarhisar, Aslanapa, Hisarcık ve Tavşanlı ilçelerinin göbeği olması ve merkez görevini görmesi sebebini vurgulayan Örencik Belediye Başkanı Duman, 'hayırlı olsun' dileklerini ileterek imza töreni gerçekleşti.
Törende konuşan Tarım İl Müdürü Mustafa Altuğu Atalay, “Kütahya'da bir ilke şahitlik ediyoruz. Bugün Türkiye'nin gündemini en fazla meşgul eden et fiyatları, fazla yükseldi süt fiyatları ise düşüyor. Bunun oturması için damızlık ihtiyacımızı kendimiz sağlayabilmemizdir. Ama bugün burada yapılan anlaşmayla inşallah Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliğimizin en kısa sürede amacına ulaşıp ve bölge için damızlık niteliğini rahatlıkla bulabileceğimiz bir bölge olur burası. Davet ettiğiniz için teşekkür ederim. Örencik ve diğer beldelerimize, Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliğine devlet olarak, Tarım İl Müdürlüğü olarak destek vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Konuşmaların ardından Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği ile Örencik Belediyesi arasında, 'düve bankası yer protokolü' imzalandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com