Öreyler'de haşereyle mücadele...

Öreyler'de haşereyle mücadele...
Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı, Öreyler beldesinde, belediyenin bu yılki karasinek, sivrisinek ve haşerelerle mücadelede sağlamış olduğu büyük başarı yöre halkı tarafından takdirle karşılandı.

Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı, Öreyler beldesinde, belediyenin bu yılki karasinek, sivrisinek ve haşerelerle mücadelede sağlamış olduğu büyük başarı yöre halkı tarafından takdirle karşılandı. Tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı beldenin en büyük sorunu olan karasinek, sivrisinek ve haşerelerle mücadelede yoğun çalışma içerisinde bulunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Özden Akçay, kış aylarında bataklık bölgelerde başlattıkları sivrisinek larvalarıyla mücadeleyi, yaz aylarında da bir traktör ve ilaçlama ekipleriyle sürdürmek suretiyle kentte karasinek, sivrisinek ve haşerelerin büyük oranda azaldığını kaydetti.
Karasinek, sivrisinek ve haşerelerle mücadele çalışmalarını gece yarılarına kadar sürdürdüklerini dile getiren Başkan Akçay, ilaçlama ekiplerinin gündüzleri de ağaçlarla bahçeleri ilaçlamak suretiyle beldede sivrisinek ve haşerelerin tamamen yok edilmesine çalıştıklarını bildirdi.
Göreve geldikleri 4 Nisan 2009 tarihinden bu yana konuyla ilgili olarak yaptıkları çalışmalar sonrasında artık bu mücadelede sonuca iyice yaklaşmış olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Başkan Akçay,” Amacımız vatandaşa her konuda hizmet sunmak” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com