Org. Kıvrıkoğlu ilk kez konuştu!..

Org. Kıvrıkoğlu ilk kez konuştu!..
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi'nde operasyonlar devam ederken, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayrı Kıvrıkoğlu, sınır birliklerini denetlemek üzere Hakkari'ye geldi.

Kara Kuvvetler Komutanı Orgeneral Kıvrıkoğlu, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç'i taşıyan helikopter Hakkari Dağ ve Komando Tugay komutanlığı'na indi. Komutanlar, buradan da geniş güvenlik önlemleri altında Hakkari Valiliği'ne geçti.

Valilik önünde Orgeneral Kıvrıkoğlu ve beraberindeki komutanları Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, yardımcıları ile Emniyet Müdürü Tufan Ergüder karşıladı.

Orgeneral Kıvrıkoğlu, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Alimoğlu'nun makamına geçti. Orgeneral Kıvrıkoğlu, gezisi ile ilgili burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. Orgeneral Kıvrıkoğlu, şöyle konuştu:

"Birliklerimizi denetlemek için geldik. Valimizi ziyaret ettik. Opersyonlarla ilgili bilgi aldık. 5 şehit, 7 yaralımız var. Ama terör örgütü büyük zaiyat vermiş durumdadır. Askeri birliklerimiz kahramanca karşı koymuşlardır. Gerekli her türlü önlem alınmıştır ve gerekli faaliytler devam edecektir. Bizler her zaman halkımızın yayındayız. Halkımız endişelenmesin, Türk Ordusu, Türk Silahlı Kuvvetleri halkın birliği için ve bölgenin güvenliğini sağlamak için her zaman görevine devam edecektir. Valillerimiz kendi bölgelerinde gerekli önlemleri almışlardır. Bizler de onralara yardımcı oluyoruz. Şehitlerimiz ailelerine tekrar başsavlığı diliyorum. Ayrıca Gaziantep olayı ile ilgili milletçe başımız sağolsun. Burada şehitlerimizin cenaze törenine de katılacağım"

Valiliğin ardından Karakuvvetleri Komutanı Kıvrıkoğlu, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç Hakkari Dağ ve komando Tugay Komutanlığı'nda şehitler için yapılacak olan törene katılacak. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com