Org. Özel'in İlk Bayramı!

Org. Özel'in İlk Bayramı!
Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay Başkanı olarak ilk bayram mesajını verdi!

Orgeneral Necdet Özel, törende Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı ve deftere yazdığı metni okudu. Orgeneral Özel, metinde şunları kaydetti:

''Ebedi Başkomutanımız, cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Yüce Önder Atatürk, tüm zorluklara rağmen bağımsızlık ve özgürlüğümüzün kazanılması için Türk milletiyle beraber gerçekleştirdiğiniz üstün mücadele ve kahramanlık neticesinde elde edilen büyük zaferin 89. yıl dönümünde huzurlarınızda olmanın onur ve heyecanını yaşıyoruz.

Kahraman milletimizin vatan sevgisinin, yıkılmaz azim ve iradesinin bir eseri olan bu zafer, modern Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden bu yoldaki dönüm noktalarından biri olmuş, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma idealindeki Türk devrimi, hızını bu eşsiz zaferden almıştır. Dün olduğu gibi bugün de gücünü bağrından çıktığı asil milletinden alan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, modern, güçlü yapısı, üstün bir vazife bilinci ve disiplin anlayışla milletin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini korumaya, Atatürkçü düşünce sisteminin ışığı altında kendisine verilen bütün görevleri başarıyla yerine getirmeye daima hazırdır"

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne en değerli emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar yaşatacağımıza olan inancımı manevi huzurunuzda bir kez daha dile getiriyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhun şad olsun.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com