Organ mafyasını çökerten Dündar’a ceza şoku!

Organ mafyasını çökerten Dündar’a ceza şoku!
Organ mafyasının çökertilmesinde rol oynayan ve bu nedenle uluslararası pek çok ödül alan Uğur Dündar şimdilerde ceza şoku içinde.
Organ ticaretini ortaya çıkardığı haberlerle uluslararası ödüller alan Uğur Dündar, bu suçtan hakkında 177 yıl hapis istenen Dr. Sönmez’e 3 bin lira para cezası ödemeye mahkum oldu…
 
Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmıyor. Yıllarca organ mafyasıyla mücadele eden ve bu konuda yaptığı haberlerle iki büyük uluslararası ödül alan soruşturmacı gazeteciliğin duayen ismi Uğur Dündar, organ mafyası olarak ünlenen doktor Yusuf Elçin Sönmez’e para cezası ödemeye mahkum edildi.

177 yıl hapsi isteniyor!

Dündar, uluslararası davalarla bağlantılı olarak Türkiye’de 177 yıl hapis istemiyle yargılanan Yusuf Elçin Sönmez’e hakaret ettiği gerekçesiyle Bakırköy 9. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 3 bin TL adli para cezasına çarptırıldı. 17 Ocak 2011’de Cüneyt Özdemir’in 5N1K isimli programına katılan Dr. Frankeştayn lakaplı Sönmez, kendisinin uluslararası organ mafyasıyla olan bağlantısını kamera kayıtlarıyla ispatlayıp, bir çok kez haber yapan Uğur Dündar’a saldırınca, Dündar yayına bağlanıp, Elçin’e pişkin demişti. Elçin, Dündar hakkında kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle şikayette bulundu.
 
Davanın dün görülen duruşmasında savunma yapan Dündar “Organ mafyalığı evrensel bir suçtur. Sanığın eylemleri nedeniyle yaptığım haberlerden ödüller aldım. Yabancı gazeteler ve televizyonların başvuru kaynağı oldum. Organ ticareti utanç verici bir insanlık suçudur. Organ mafyası ile ilgili yaptığım haberlerden gurur duyuyorum. Ben hakaret etmedim, duyduğum üzüntüyü ifade ettim” dedi.
Davayı izleyen Nedim Şener ise “Organ ticareti yapmaktan yargılanan birisinin, bu olayı araştıran bir insana dava açabiliyor olması bana ilginç geliyor” dedi. Dündar’ın Avukatı Vural Ergül ise kararın yasaya aykırı olduğunu belirterek itiraz ettiklerini söyledi. (SAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com