Organik Evi Açıldı

Organik Evi Açıldı
Ülkemiz ve yerel ekonomilerin dar bir boğazdan geçtiği bu günlerde, ilimiz yeni bir iş yerine daha kavuştu. “Organik Evi” adın altında açılan işyerinde satışı yapılan tüm ürünler tamamen tabii şartlarda elde edilmiş mamüllerden elde ediliyor.

Ülkemiz ve yerel ekonomilerin dar bir boğazdan geçtiği bu günlerde, ilimiz yeni bir iş yerine daha kavuştu. “Organik Evi” adın altında açılan işyerinde satışı yapılan tüm ürünler tamamen tabii şartlarda elde edilmiş mamüllerden elde ediliyor. Organik Evi geçtiğimiz günlerde davetlilerin katılımıyla açılışı gerçekleştirildi. Açılışa İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı, iş adamları, vatandaşlaşlar ve davetliler katıldı.
Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Organiz Evi yetkilisi Evren Çiftdemir pek çok ürünün organiğinin satışını gerçekleştirdiklerini söyledi. Çiftdemir sözlerine şunları ilave etti : “Sağlıklı nesiller için her şeyin en doğalını Kütahyalılar için bir araya getirdik. Organik ürünlerle ilgili biraz bilgi vereyim. Üretimde kimyasal girdi kullanmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir. Ekolojik tarımın amacı; toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumaktır. Daha geniş anlamda çevreyi korumayı amaçlayan, doğadan aldığını doğaya geri veren, tarımın sürekliliğini sağlamayı hedefleyen ve hatta çalışanlarının menfaatlerini korumaya başlayan toplu bir felsefenin ürünü, bir yaşam biçimi. Organik ürünler vücudunuzun doğal dengesini bozmaz, canlılık verir, tamamen doğadaki organik bitkilerden elde edilir. Saf ve doğal olmayan hiçbir madde içermez. 24 Haziran 1991 tarihinde Avrupa Birliği içinde organik tarım faaliyetlerini düzenleyen 2092/91 sayılı yönetmelik yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Avrupa Birliği'ndeki mevzuata uyum sağlamak üzere Organik ürünlerin üretimi, tüketimi ve denetlenmesine dair 5262 sayılı “Organik Tarım Kanunu” 03.12.2004 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. Bu kanun gereğince hazırlanan “Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik” 10.06.2005 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu bilgiler ışığında organik ürünler kullanmak gün geçtikçe daha önemli bira hal almaktadır. Mağazamızda bulunan bazı organik ürünler şunlardır; bebek giyimi, kişisel bakım ürünleri, kozmetik ürünleri, temizlik ürünleri, sabunlar, aromaterapik yağlar, zeytin yağları, tahıl ve bakliyatlar, salça, sirke, pekmez, reçeller ve marmelatlar, kuru meyveler, kuru yemişler, baharatlar, içecekler, çaylar ve tuz. Tüm hemşehrilerimizi sağlıklı bir yaşam için Organik Evi'ne bekliyoruz.” dedi.
Firma yetkilisi Evren Çiftdemir tarafından davetlilere organik ürünler hakkında bilgi verilmesine müteakip mini bir kokteyl ile açılış sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com