Organik tarıma destek

Organik tarıma destek
Kütahya İl Tarım Müdürlüğü, organik ve iyi tarım uygulamalarına yönelik destekleme uygulamasının bu yıl da sürdürüleceğini bildirdi.

Kütahya İl Tarım Müdürlüğü, organik ve iyi tarım uygulamalarına yönelik destekleme uygulamasının bu yıl da sürdürüleceğini bildirdi.
Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen kalıntısız ve kaliteli bir tarımsal üretimin yapılması, doğal kaynakların korunması, tarımda sürdürülebilirlik, izlenebilirlik ve gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla organik tarım ve iyi tarım uygulamaları yapanlar ile bombus arısı kullanan çiftçilere bu yıl da destekleme yapılmasına dair Bakanlar Kurulu kararının, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği anımsatıldı.
Organik tarım uygulamaları yapanlara dekara 20 lira, meyve sebze ürünlerinde iyi tarım uygulamaları yapanlara dekara 15 lira, örtü altında iyi tarım uygulamaları yapanlara dekara 75 lira ve bombus arısı kullananlara koloni başına 50 lira destekleme ödemesi yapılacağına işaret edilen açıklamada, şöyle denildi:
''Organik tarım ve iyi tarım uygulamalarına ilişkin destekleme ödemeleri İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerince oluşturulacak icmaller üzerinden, seralarda doğal polinasyonu sağlamak amacıyla bombus arısı kullanan çiftçilere ilişkin destekleme ödemeleri ise İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerince düzenlenecek hak ediş belgeleri üzerinden yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerine müracaat edilmesi gerekmektedir.''
-

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com