Orgeneral Fırtına'dan Galileo'lu savunma

Orgeneral Fırtına'dan Galileo'lu savunma
Balyoz davasının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Fırtına, savunmasında bilim adamı Galileo'nun yargılanmasına atıfta bulundu.
''Balyoz planı'' davasının tutuklu sanıklarından eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada esas hakkındaki savunmasını yaptı. 
 
Fırtına, avukatı olmadan savunma yapıyor olmasını etik bulmadığını, ahlaki görmediğini belirterek, avukatıyla savunma yapmak istediğini daha önce söylediğini kaydetti.
 
Bilim adamı Galileo'nun Engizisyon mahkemeleri tarafından yargılanmasını anlatan Fırtına, o dönemde Papa'nın ömür boyu zindana attığı Galileo'yu çiftliğine, köyüne gönderdiğini anlattı.
 
Fırtına, ''Dünyada ilk denetimli kontrolü Papa başlatıyor. 1992 yılında da Papa Galileo için yaptıklarından pardon diyor. Papa (Galileo) inancına, düşüncesine, kendi kitabına ters düşmesine rağmen pardon diyor. Gelin siz de yardımcı olacak tekliflerimizi bir kez daha düşünün. Bu olduğu halde avukatımızla beraber duruşmalara katılırız'' diyerek sözlerini tamamladı.  ((EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com