"Örgüt ve çete varsa buna yardım ve yataklık eden Başbakan'dır"

"Örgüt ve çete varsa buna yardım ve yataklık eden Başbakan'dır"
CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu, son günlerde yaşanan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını, bunlar karşısında AKP Hükümeti'nin yargıya, emniyete dolayısıyla demokrasiye yaptığı müdahaleleri sansürsüzhaber.com'a değerlendirdi.
ÖZEL | SANURSUZHABER.COM
 
CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu TBMM'de ve kamuoyunda AKP Hükümeti'nin yolsuzluk dosyalarını ortaya çıkarma ve bunları kamuoyu ile paylaşması ile tanınıyor. Kamunun yararı için çalışan Erdoğdu uzun yıllar AKP Hükümeti'nin yolsuzluk dosyaları ile uğraşmış milletvekillerinden biri. Kendisi ile bugün basına yansıyan, Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nun 3. dalgası olarak görülen ancak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın emirlerinin  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nin yerine getirmediğini, bunu da Ankara'dan gelen emirle yaptıkları iddialarını konuştuk. 
 
CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları için "Devletin bütün kurumlarını sarmış, Türkiyenin her tarafına yayılmış örgütlü yolsuzluk düzeni ile karşı karşıyayız. Bu örgütlü yolsuzluk düzenin sonucunda yolsuzlukların fışkırması hiç birimiz için sürpriz olmamalı. Bu yolsuzluklar sonuçta hepimizin varlıklarını çalan,fakirleştiren ve toplumsal çürümeye yol açan en ağır suçlar. Eğer bunlara halk adına Türk Milleti adına yargı müdahale edemezse yolsuzlukların hepsi bu ülkede kural olur. Bunun bir sonu yok, bu gidişatın bir sonu yok." dedi.
 
"YARGININ TALİMATINI YERİNE GETİRMEYEN POLİSLER YARGILANACAK"
 
AKP Hükümetinin operasyonları paralel devlete bağlamasını eleştiren Aykut Erdoğadu "AKP Hülümeti elinde delil varsa, dedikodu yapmadan halkla paylaşmalı bu delilleri" diyerek "Yargını talimatını yerine getirmeyen, geçiktiren, savsaklayan polisler yolsuzluk faillerinin delilleri karartmasına imkan sağlıyorlar. Kamu adına el konulması gereken yolsuzluk gelirlerinin kaçırılmasına göz yumuyorlar. Bunlar bu emirleri yerine getirmeyen emniyet yetkilileri tarafından ağır suçlar işlendiğini gösteriyor. Hepsi işledikleri bu suçlar için yargılanacaklar. AKP bu yolsuzluk düzeninin ortaya çıkaranların paralel devlet olduğunu iddia ediyor, bu son derece önemli bir iddia. AKP hükümeti bu yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını  paralel devlete ve bu paralel devleti de dış mihraklara bağlıyor. AKP Hülümeti elinde delil varsa, dedikodu yapmadan halkla paylaşmalı bu delilleri. Eğer dedikleri gibi Türk Milletine kast etmiş bir paralel devlet varsa, bu dış bağlantılı bir örgüt, çeteyse herkesten önce Cumhuriyet Halk Partisi gereğini yerine getirmek için elinden gelen her şeyi yapar. Ama hiçbir şey yapılmış yolsuzlukları ortadan kaldıramaz. Yolsuzluk yapanlar, yolsuzluklarından eğer varsa bir paralel devlet bu faaliyetlerinden dolayı yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır." ifadlerini kullandı.
 
"TÜRKİYE EKONOMİSİ 4 YILDIR KÖTÜYE GİDİYOR- AKP EKONOMİYİ KARA PARA İLE AYAKTA TUTUYOR"
 
Türkiye Ekonomisini değerlendiren Aykut Erdoğdu AKP'nin ekonomiyi kara para ile ayakta tuttuğunu belirterek "Türkiye Ekonomisi son 4 yıldır, kötüye gidiyordu. AKP son hızla duvara giden bir araba gibiydi, AKP'nin duvara çarpması kaçınılmazdı. Kaç yıldır Türkiye ekonomisine kara para sokarak bu kaçınılmaz gidişi engellemeye çalışıyorlardı. bu paranın çok önemli bir kısmının Halk Bankası kanalı ile sokulduğunu biliyorduk. Şimdi Bunun yolsuzluk boyutu da ortaya çıktı. Bu yolsuzlukların, bu kötü yönetimin, bu basiretsizliğin bu aç gözlülüğün elbetteki ekonomik ve siyasal faturaları olacak. Ve ne yazıkki önümüzde gelecek olan bir kaç hükümet bu ağır faturayı ödemek zorunda. Onun için halkımız bilmesi gereken 'AKP ile geçen 11 yılın ağır faturasının sorumlusu AKP yöneticileridir.' Bu acı tablodan ancak 'milli bir mutabakat' ile çıkabiliriz." dedi.
 
"AKP POLİSLERİ YERİNE OPERASYONLARI HALK SOKAKLARDA YAPMAYA BAŞLAR"
 
AKP'nin emniyete, yargıya müdahalesinin devam etmesi halinde halkın da sabrının taşacağının altını çizen CHP'li Erdoğdu "AKP bu şekilde emniyete yargıya sivil topluma herkese müdahale etmeye başlarsa en sonunda 'direnme hakkı' ortaya çıkar, 'İhkak-ı Hak' süreci başlar. AKP'nin talimatını, yerine getiren ve suç işleyen polisler yerine artık operasyonu halk sokaklarda yapmaya başlar. Bu Türkiye adına çok ciddi bir tehlike yaratır. Onun için bu memleketi ateşe atmanın bir anlamı yok. Ne Yolsuzluk ve hırsızlık yapanlar cezasız kalmalı ne de varsa paralel devlet, çete dış bağlantılı örgütler cezasız kalmalı. Ama iddia edenin delillerini ortaya koyması gerekiyor. Şu ana kadar biz yolsuzluk delillerini basında gördük. Yolsuzlukları zaten biliyorduk yeni deliller ortaya çıktı. Paralel devlet varsa onunla ilgili bütün delilleri halkımızın önüne çıkarmalılar, aksi takdirde Yolsuzluk ve hırsızlığı bastırmak için ortaya atılan dedikodulardır bunlar. Bir suçun varlığı diğer suçu ortadan kaldırmaz." ifadelerini kullandı.
 
"YUVARLAK CÜMLELERLE BU İŞE KARIŞMAYACAKSA NEDEN CUMHURBAŞKANI OLDU"
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü çok ağır ifadlerle eleştiren CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu, Cumhurbaşakanı'nın yetkilerini şimdi kullanmayacaksa ne zaman kullanacağını sorarak şu ifadeleri kullandı: "Türk Milleti bir yetki kullansın diye, zor durumlarda yetki kullansın diye insanları o koltuklara oturtur. Cumhurbaşkanı çok şey konuşuyor, hiçbir şey söylemiyor. Son derece çekingen, basiretli bir lider gibi kararını verip uygulamak durumunda. Yoksa böyle yuvarlak cümlelerle bu işe karışmayarak gitmeye çalışacaksa neden Cumhurbaşkanı oldu? Cumhurbaşkanı'nın yetkileri vardır, aynı zamanda sorumlulukları da vardır. Cumhurbaşkanı'ndan yetki ve sorumluluklarını kullanmasını bekliyoruz. Bunu da tarafsız, objektif, evrensel değerlere göre yapmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanı çıkıp açıklasın bu ülkede bir paralel devlet var mı, bütün devlet kendisine bağlı, eğer bir paralel devlet varsa bunu Cumhurbaşkanı açıklamak zorunda. Paralel devlet varsa ve görmediyse bunun hesabını vermek zorunda. Cumhurbaşkanı sorumsuzdur ama en azından ahlaki hesabını vermek zorunda. Cumhurbaşkanı bize şunu söylemek zorunda bu ülkede bu kadar yolsuzluk olurken kendisen bağlı bir 'Devlet Denetleme Kurumu' varken neden çalıştırmamıştır. Şu an itibariyle Cumhurbaşkanı Anayasa'dan gelen görevlerini ihmal ediyor, ülkemizin ve milletimizin bir ateşe atılmasına göz yumuyor." 
 
"AKP'NİN MANTIĞI: CHP'NİN VE MHP'NİN OYU ARTARSA BU BİR DARBEDİR"
 
AKP Hükümeti'nin 11 senedir mağdur rolünü oynadığını söyleyen Erdoğdu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yolsuzluk doyalarının siyasal sonuçları olur, her şeyin bir siyasal sonucu olur. Baskı rejim getirirsiniz, kötü yönetirsiniz, halkı kırarsınız , sonuçta halk siyasetçiyi bunlarlar değiştirir. Ama bunun siyasal sonucu olacak diye AKP herkesi vatan haini ilan edemez. AKP'nin mantığı şu yönde 'bana darbe yapılıyor, eğer CHP ve MHP'nin oyu artarsa bu bir darbedir.' Yolsuzlukları yaptıysanız o zaman herkes yaptığı şeylerin bedelini öder. Hırsızlık yapıyorsan oyun düşer, AKP şu an itibariyle dini kötüye kullanrak, elindeki medya gücünü kötüye kullanarak demokrasiyi ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bu yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının seçimlere ne kadar etki edeceğini bilmiyorum ama AKP korkunç bir kara propaganda yürütüyor. Profesyonelce gözlerimizin içine bakarak yalan söylüyorlar. Eğer bu ülkede tehlikeli bir örgüt varsa bir suç örgütü varsa bunun başında Adalet ve Kalkınma Partisi gelmektedir. Çünkü başımıza bütün belaları bu parti açtı. Madem Cemaat örgüttü, 'haşhaşiydi' dış bağlantılı mihraktı da neden 11 senedir göz yumdunuz, 'siz ne istediniz de vermedik' diyen Başbakan değil mi? Eğer paralel bir örgüt, ve bir çete varsa buna yardım ve yataklık eden başbakandır." (BCO) 

ÖZEL | SANURSUZHABER.COM
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com