Örgütler Konserini İptal Ettirdi!

Örgütler Konserini İptal Ettirdi!
Ebru Gündeş'in 22 Aralık'ta Stockholm'de vereceği konser, bazı Kürt örgütlerin tepki ve protestoları üzerine iptal edildi...

Ebru Gündeş'in, İsveç Devlet Tiyatrosu (Riksteatern) ile İsveç Türk Tiyatro Derneği'nin işbirliğinde, 22 Aralık'ta İsveç-Stockholm'de vereceği konser iptal edildi. Ünlü şarkıcı, iptal kararını dinleyicilerini düşünerek aldığını açıkladı. Gündeş, "Birtakım kurgu ve iftiralarla konserimize gölge düşürüldü. Hayatım boyunca hiçbir zaman böylesine çirkin spekülasyonlara prim vermedim. Ancak 22 Aralık günü benimle kucaklaşacak olan sevenlerimin yüreklerinde yer alacak küçücük bir endişe ya da huzursuzluğa bile tahammülüm olamayacağından, bu güzel buluşmayı ileride bir başka tarihte yapmak ümidiyle şimdilik iptal ettik" dedi.

Gündeş'in 1999'daki Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde Ahmet Kaya'ya tepki gösterenler arasında olduğu öne sürülmüş, bu nedenle İsveç'teki bazı Kürt örgütleri 22 Aralık'taki konserin iptal edilmesi için İsveç Devlet Tiyatrosu'na baskı uygulamaya başlamıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com