Orhangazi'de Büyükşehir tepkisi

Orhangazi'de Büyükşehir tepkisi
Büyükşehir Kanununu değerlendiren Demokrat Parti Orhangazi İlçe Başkanı Adnan Kara, “Kendi kendimize yeten ve birçok ilden geliri daha iyi olan bir ilçeyiz. Büyükşehire bağlanmak bize bir katkı sağlamayacak” dedi.

Yeni kanunla kurunun yanında yaşın da yandığını ileri süren Kara, Orhangazi Belediyesi gibi varlıkları yerinde sosyal ve stratejik bir ilçenin büyükşehir sınırlarına dahil edilmesi ilçeye katkı sağlamayacaktır. Belediyemiz burada hemen her hizmeti eksiksiz bir şekilde yapıyor. Hizmetlerimizde herhangi bir aksaklık yok, büyükşehire ihtiyaç da yoktu. Bundan sonra da olmazdı” dedi.

Yasadaki değişikliğin eyalet sistemine geçişin yolunu açacağını iddia eden Kara, “Tek elden yönetimdir. Hâlbuki ileri demokraside yerel yönetimlerin önemini anlatmaya gerek yoktur. Ancak mevcut hükümetin bu tutumu ileri demokrasiden çok tek elden yönetimi öngörmektedir. Bizler Orhangazi’de hemen her düğüne, her cenazeye katılıyoruz. Büyükşehire bağlandığımız zaman gelirler ortak bir havuzda toplanıp dağıtılacak. Bu Harmancık ve Orhaneli’yle gelir dağılımını eşit hale getirecek” diye konuştu. (VİK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com