Orman Bölge Müdürlüğü yangın harekat merkezi yenilendi

Orman Bölge Müdürlüğü yangın harekat merkezi yenilendi
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren yangın harekat merkezinin yenilendiği bildirildi.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren yangın harekat merkezinin yenilendiği bildirildi.
Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, idari bina dışında bulunan ve fiziki bakımdan yetersiz kalan telsiz servisinin, yangın sezonunda iletişimin daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla idari binaya taşındığı belirtildi.
Yangın harekat merkezinin, Yangın Yönetim Sistemini izlemek için 102 ekran LCD, bilgisayar destekli araç takip sistemi, 3 sabit telsiz, 5 el telsizi, 2 harici telefon, Alo 177 yangın ihbar telefonu gibi ekipmanlarla donatıldığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
''Orman yangınlarına en kısa sürede müdahale edebilmek için Genel Müdürlüğümüz tarafından kurulan Yangın Yönetim Sistemini kullanan yangın harekat merkezimiz, özverili çalışmaları ile yangınlara hızlı ve etkin müdahale etmede kilit noktada olmanın bilincini, yenilenen yeni yüzü ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanması ile gösteriyor. Dileğimiz, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü olarak sezonu yangınsız bir şekilde atlatmak. Bu konuda tabi ki biz çalışanlar kadar vatandaşlarımıza da büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Vatandaşlarımızdan orman yangınlarına duyarlı olmalarını, özellikle bu dönemde piknik ateşine dikkat etmelerini ve ormanlık alanlarda görülen en ufak bir yangını dahi kurumumuza en kısa sürede bildirmelerini istiyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com