Orman Bölge Müdürlüğü'nün yangın tatbikatı

Orman Bölge Müdürlüğü'nün yangın tatbikatı
Kütahya Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, orman yangınlarına erken müdahale etmek için ekiplerin organize olması gerektiğini bildirdi.
     Kütahya'da orman yangını için riskli sezonun başlaması dolayısıyla yangın tatbikatları sıklaştırıldı. 
     Ormanlarının yüzde 79'u birinci dereceden yangına hassas durumda olan Kütahya'da, Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, her an yangın çıkabilecekmiş gibi hazır şekilde görevlerinin başında bekliyor. 
     Eryiğit, orman yangınlarıyla mücadele personelinin katıldığı Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü Saka Deposu'ndaki tatbikat sonrası yaptığı konuşmada, her küçük yangının, büyük yangın olmaya aday olduğunu söyledi. 
     Geç müdahale edilirse yangının büyüyeceğine dikkati çeken Eryiğit, şöyle konuştu: 
     ''İşin sırrı, sorumluluk sahibi olmak, duyarlı olmak ve erken müdahale etmektir. Orman yangınlarına erken müdahale etmek için ekiplerin organize olması lazım. Herkes görevini bilecek. 
Herkesin görevi belli olursa yangına nasıl ve ne şekilde müdahale edileceği bilinmiş olur ve karışıklık meydana gelmez. Bunun için her hafta eğitim yapacağız. 
Araçlarda hangi malzemelerin olduğunu, kaç metre hortum olduğunu, hortumların birbiriyle uyumlu olup olmadığı, pompaların çalışıp çalışmadığı ekipler tarafından bilinmelidir. Tüm araç ve malzemelerin bakımları yapılmalıdır.'' 
     Eryiğit, il topraklarının yüzde 53'ünün ormanlarla kaplı olduğunu anımsatarak, yangınlara karşı sadece görevlilerin değil, herkesin duyarlı olması gerektiğini sözlerine ekledi. 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com