Orman emvali satış ihalelerinde şeffaflık dönemi

Orman emvali satış ihalelerinde şeffaflık dönemi
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı kuruluşların, orman emvali satışı için düzenlediği ihalelerde şeffaf bir ortam oluşturduğu bildirildi.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı kuruluşların, orman emvali satışı için düzenlediği ihalelerde şeffaf bir ortam oluşturduğu bildirildi.
Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, görüntüyle desteklenen açık artırma ihalelerinin şeffaf bir şekilde gerçekleştirildiği belirtildi.
Açıklamada, İhale Komisyonu ve iştirakçilerin katılımıyla gerçekleştirilen açık artırmalı orman emvali satışlarında yapılan uygulamayla satılacak ürünün ve teminat ödeyen müşterilerin listesinin ekrandan tüm müşterilerce görüntülenmesine imkan sağlandığı duyuruldu.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''İhalelerde sektör memnuniyetin hedeflendiği çalışma ile emvali görmeye yetişemeyen müşterilere yardımcı olmak için satışa çıkarılan orman emvalinin fotoğrafları, ihale başlamadan önce satış salonunda projeksiyon cihazıyla slayt şeklinde yayınlanıyor. Ayrıca ihale esnasında söz konusu ihale partisine teminat yatıranların listesi yayınlanarak, o partiye ait emvalin fotoğrafları projeksiyon cihazıyla perdeye yansıtılıyor.
Yapılan uygulama ile açık artırmalı emval satışlarında daha önce yapılmakta olan teminat yatırılan partilerde müşterilerin listesinin satış sırasında ekranda gösterilmesine ek olarak, satışı yapılan emvalin slayt şeklinde resimleri de eklenerek görüntülü olarak yapılmaya başlandı. Uygulama öncesi yapılan ihalelerde, satışa konulan emvali görüp karar vermek için depoları gezip görerek beğenip karar veren müşteriler, şimdi ihaleye gelmeden 'www.ogm.gov.tr' internet adresinden 'İhaleler-Orman Emvali' sayfasına girerek tüm emvali ihaleden 10-15 gün önce iş yerlerinden ayrılıp zaman kaybetmeden görebiliyor.
Geçen haziran ayında ilk olarak yapılmaya başlanan uygulama, tüm İşletme Müdürlüklerimizde gerçekleştiriliyor.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com