Orman memurlarına kabahatler kanunu semineri verildi

Orman memurlarına kabahatler kanunu semineri verildi
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde, orman memurlarına Kabahatler Kanunu Semineri verildi.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde, orman memurlarına Kabahatler Kanunu Semineri verildi.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde O.Z.M. Şube Müdürü Hasan Hüseyin Akbaş tarafından verilen seminerde, '5326 Sayılı Kabahatler Kanunu, İdari Para Cezası Uygulamaları, Uygulamada Görülen Eksiklikler ve Giderilmesi Esasları' konuları orman memurlarına ayrıntılı şekilde anlatıldı.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünün seminere ilişkin yapılan açıklamasında, Kütahya Valiliği'nin 11.08.2011 tarih ve B.05.4.VLK.0.43.03.00-660-6260 sayılı emri gereği gerçekleştirilen Kabahatler Kanunu Seminerinin, 25.10.2011tarihinde Domaniç ve Tavşanlı İşletme Müdürlüklerinde, 26.10.2011 tarihinde Emet ve Gediz İşletme Müdürlüklerinde ve 27.10. 2011 tarihinde de Simav İşletme Müdürlüğündeki orman memurlarına verildiği belirtili.
Açıklamada, İşletme Müdürlüklerinde görevli Müdürler, Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları, Avukatlar, Dava Takip Memurları ve Şefliklerde görevli Mutemetlerin katıldığı seminerde katılımcılara, Kabahatler Kanununun tanıtıldığı, bu Kanun hükümlerine göre 6831 Sayılı Orman Kanunu'nun idari para cezası ön gören maddelerinin açıklandığı, İdari para cezalarının verilmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar, uygulamada görülen eksiklikler ve giderilmesi esaslarının açıklandığı ifade edildi.
Katılımcılar tarafından, seminerin çok faydalı olduğu belirtilirken, anlatılan konuların uygulayıcıların tecrübe eksikliklerinden kaynaklanan uygulamaya yönelik hatalarının giderilmesine de katkı sağlayacağı dile getirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com