Orman teşkilatı yangınlara karşı teyakkuzda

Orman teşkilatı yangınlara karşı teyakkuzda
Öz Orman-İş Sendikası Kütahya Bölge Başkanı Doğan Cebeci, orman teşkilatının orman yangınlarıyla mücadele için yoğun bir hazırlık dönemi içerisine girdiğini bildirdi.

Öz Orman-İş Sendikası Kütahya Bölge Başkanı Doğan Cebeci, orman teşkilatının orman yangınlarıyla mücadele için yoğun bir hazırlık dönemi içerisine girdiğini bildirdi. 

Orman teşkilatının 4 mevsim aktif çalıştığına dikkat çeken Doğan Cebeci, havaların ısınması ile birlikte özellikle orman yangınları ile mücadele konusunda yoğun bir hazırlık dönemi içerisine girildiğini belirtti. 12 Ay aralıksız sürdürülmesi gereken ormancılık faaliyetlerinde çalışan işçilerin, yorgunluk ve yılgınlık duygusundan uzak bir şekilde fedakarca vazifelerinin hazırlığına yoğunlaştığını anlatan Cebeci "Kışın bile orman yangınları meydana gelen ülkemizde iklim şartlarını gözeterek etkin bir mücadele öncesi hazırlıklar her kademede devam etmektedir. Kadrosuz çalışan orman işçilerinin iş akdi askıdadır. Önümüzdeki günlerde işe başlayacaklardır. Önceki yıllarda olduğu gibi Kütahya Orman Bölge Müdürlüğümüz sorumluluğunda, işyerlerinde işçilere yönelik eğitim ve tatbikatlar yaptırılacaktır. Kadrosuz çalışan işçilerin geçen yıl 6 ay bile çalışamadıkları işe ve verilen görevlere adapte olmaları haliyle kolay olmayacaktır. Bu yüzden giderilecek eksikliklerin tamamlanması sezon boyunca devam edebilmektedir. Öz Orman-İş Sendikası olarak her ortamda ve her fırsatta dile getiriyoruz. Orman teşkilatında norm kadrosu uygulamasına geçilmeli ve kadrolu çalışma dönemi başlamalıdır. Orman teşkilatında iş 4 mevsimdir. Sadece orman yangınları ile mücadelenin asli bir vazife gibi görülmesi doğru değildir. Personel eksikliği her geçen yıl kendisini daha fazla hissettirmektedir. Orman varlığını gelecek nesillere taşırken parasal hesap yapmak; gelecek nesillere olan borcumuzu ödememize sebep değildir. Personel eksikliği sebebiyle ormanların koruma ve mücadele zafiyetine hiçbir irade rıza göstermemelidir. Fidanı dikmek kadar onu korumak ve bakımını zamanında yapmakta bir o kadar önemlidir” dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com