Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
"Atatürkçülük başkalarının önünde el pençe divan durmak durmak değil, başı dik bir şekilde Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesi üzerine taşımaktır"

İZMİR (AA) -  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Atatürkçülük başkalarının önünde el pençe divan durmak durmak değil başı dik bir şekilde Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesi üzerine taşımaktır" dedi.

Ödemiş Kapalı Spor Salonu’nda DSİ 2. Bölge Müdürlüğü kapsama alanındaki 4 tesisin açılışı ve 8 tesisin temelinin atılması dolayısıyla düzenlenen törene katılan Bakan Eroğlu, yaptığı konuşmada İzmir’e 69 projeyle geldiğini, bunların 1 milyar 81 milyon lira bedelinde olduğunu belirtti.

Lafla peynir gemisinin yürümediğini, kendilerinin laf değil icraatla yarışma gayretinde olduğunu anlatan Eroğlu, 11 yıllık dönemde tamamlanan dev yatırımların arkasında faiz lobisinin hortumlarının kesilmesinin büyük etkisinin bulunduğuna işaret etti.

"Biz, Bizans’ın hazinesini bulmadık. Üstümüze dolar yağmadı. Sizin verdiğiniz paraya tam olarak sahip çıkmamız, tüyü bitmemiş yetimin hakkını en iyi koruyan hükümet olmamız sayesindedir" diyen Eroğlu, 11 yılda, kasaları boşalan Merkez Bankası’nın tarihi rekorlara ulaştığını, IMF’ye borç verebilecek duruma gelindiğini, bu süreçte dev yatırımların da arka arkaya devreye girdiğini söyledi.

Bakan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Atatürkçülük başkalarının önünde el pençe divan durmak durmak değil, başı dik bir şekilde Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesi üzerine taşımaktır. Biz bunu anlıyoruz. Lafla milliyetçilik lafla Atatürkçülük olmuyor, Atatürkçülük yatırım yapmaktır. Atatürkçülük dünyada Türkiye’yi ilk 10 ekonomi arasına taşıma hedefini koymaktır."

- "Çift anahtar vaat eden olmadık"

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı adayı Binali Yıldırım da törende yaptığı konuşmada hizmetleri açan, anahtarları dağıtan bir parti olduklarını, çift anahtar vaat edenlerden olmadıklarını söyledi.

Yıldırım, "Bazıları biri bin yapar. Biz hizmetlerde bini bir yaparak anlatıyoruz. Bizim farkımız bu. Şu temel atmalar, açılışlar önceki dönem iktidarlarında 4 yıl idare edecek işti. Başbakanımız bir programda yüzer yüzer açıyor. Bakanlarımız 40’ar, 50’şer açıyor” dedi.

Ülkeyi Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedeflerine ulaştırmak için yoğun çaba gösterdiklerini belirten Yıldırım, "Atatürk posterinin arkasına saklanarak boş laf etmedik. 'Atatürkçülük yol yapmak, baraj yapmak, hızlı tren yapmak' dedik. 'Atatürkçülük yüz yıllık rüya demiryollarını ayağa kaldırmak, Marmaray’ı, havalimanlarını inşa etmek' dedik. Atatürk ‘Bu millete efendilik sökmez bu milletin efendisi bu millete hizmet edendir’ diyor. ‘Laf eden değildir, hizmet edendir’ diyor" diye konuştu.

Ödemiş’te tamamlanan ve devam eden bazı yatırımlar hakkında bilgi veren Yıldırım, Torbalı, Ödemiş, Kiraz yolunun 2 yıl içinde biteceğini, Ödemiş ile Aydın’ın Köşk, Nazilli ile Manisa’nın Salihli’ye bağlayan yollarının da programa alındığını ifade etti.

- Açılan ve temeli atılan tesisler

Törende Menemen Süleymanlı Göleti ve Sulaması, Torbalı Aslanlar Göleti ve Sulaması, Çeşme Yarımadası Dereleri ve Musalla Deresi Taşkın Koruma projelerinin açılışı yapıldı. Ödemiş Rahmanlar Barajı, Aktaş Sulaması, Kemalpaşa Savanda, Gümüldür, Özdere  ve Tire Eskioba göleti ve sulama projeleriyle Küçükmenderes Nehri üzerindeki bazı yatırımların temelleri telekonferans yöntemiyle yapılan bağlantılarla atıldı.

Törende ayrıca Gelir Getirici Tür Ağaçnlandırma Projesi Sertifika Dağıtım Töreni kapsamında kura çekilişi gerçekleştirildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com