Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
"İçme suyu, barajlar, sulama tesisleri gibi projelerin yanı sıra orman köylüleri için de önemli projeler hazırladık. Ormanlardaki vatandaşlarımız, orman teşkilatının hasmı değil hısmı olacak"

ANTALYA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "İçme suyu, barajlar, sulama tesisleri gibi projelerin yanı sıra orman köylüleri için de önemli projeler hazırladık. Ormanlardaki vatandaşlarımız, orman teşkilatının hasmı değil hısmı olacak" dedi.

Gazipaşa Belediyesi önünde vatandaşlara hitap eden Eroğlu, bu ilçede yatırım hamlesi başlattıklarını, Gazipaşalılar ve Antalyalıların hizmetkarı olmaya devam edeceklerini söyledi.

Oy versin vermesin herkesin hizmetine koşacaklarını belirten Eroğlu, Gazipaşa'da temeli atılan baraj ve sulama tesisleri bulunduğunu, bunları da hızlı bir şekilde bitirmeye gayret ettiklerini anlattı.

Orman köylüleri için yaptıkları çalışmalara değinen Eroğlu, "İçme suyu, barajlar, sulama tesisleri gibi projelerin yanı sıra orman köylüleri için de önemli projeler hazırladık. Ormanlardaki vatandaşlarımız, orman teşkilatının hasmı değil hısmı olacak. Ormanlarda gelir getirici türler için arkadaşlarımız çalışma yapıyor. Gelir getirici türler hangisiyse onu dikeceğiz. 3 yıl bakımı bize ait olacak. Parselleyeceğiz, kura çekeceğiz. Kura sonrası alanı oradaki vatandaşa vereceğiz. Geliri tamamen vatandaşımıza ait olacak" ifadesini kullandı.

Eroğlu, dinleyiciler arasındaki bir vatandaşın, "2B arazisi" olarak bilinen orman vasfını kaybetmiş topraklarla ilgili peşinatların alınıp alınmayacağına ilişkin sorusuna karşılık, bu konuda bilgisi olmadığını ve Maliye Bakanlığının sorumluluğuna girdiğini dile getirdi.

- Nüfus cüzdanını gösterdi

Konuşmasının ardından Belediye Başkanı Adil Çelik'i makamında ziyaret eden Eroğlu, ilçede yürütülen ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Çelik'in, Hacımusa Çayı ile ilgili projenin desteklenmesini istemesi üzerine Eroğlu, Afyonkarahisar'da nüfusa kayıtlı olduğu mahallenin adının da Hacımusa olduğunu bildirdi.

Odadakilere nüfus cüzdanını gösteren Eroğlu, "Bakın, nüfus cüzdanımda da mahalle, Hacımusa olarak yazıyor. O yüzden Hacımusa Çayı için yapılması gereken neyse yapalım" diye konuştu.

Daha sonra Çelik, 96 yaşındaki dedesi Hasan Çelik'i, Eroğlu ile tanıştırdı. Çelik'in 70 yaşında gibi göründüğünü ifade eden Eroğlu, Hasan Çelik'e kaç çocuğunun olduğunu sordu. Onun, kaç çocuğu olduğunu hatırlayamaması üzerine Eroğlu, "Gençliğin bundan kaynaklanıyor sanırım" diye espri yaptı. 

- Havalimanına güvenli uçuş için "ölçüm ve raporlama sistemi"

Gazipaşa'nın içme ve kullanma suyu ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik de çalışmalar yaptıklarına değinen Eroğlu, ilçenin 2050 yılına kadar bu konudaki gereksinimi karşılayacak projeyi hazırladıklarını kaydetti.

İlçede modern bir içme suyu arıtma tesisi de inşa edeceklerini söyleyen Eroğlu, Gazipaşa Havalimanı'nda emniyetli uçuşu sağlamak amacıyla Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından otomatik meteoroloji ölçüm ve raporlama sistemi kurulacağını, başka bir çalışma kapsamında bir cihazla deniz suyunun ölçüleceğini belirtti.

Eroğlu, Gazipaşa'yı uçuracak projelerin, yerel yönetimle hayata geçeceğine dikkati çekerek, "Buraya şimdiye kadar 50 trilyon liralık yatırım yapmışız. İnşallah planladığımız projeleri de gerçekleştireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun" değerlendirmesinde bulundu.

Ziyaretin sonunda Çelik, Eroğlu'na ipek böceğinden yapılmış el işlemesi bir eşya hediye etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com