Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:
(İnternet düzenlemesi) Yasaklama yok. Hatta pek çok ülkeden daha uygun, daha demokratik bir durum söz konusu. Bütün dünyadaki örneklerle mukayese ederlerse, bu görülür zaten

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, internet düzenlemesine ilişkin "Yasaklama yok. Hatta pek çok ülkeden daha uygun, daha demokratik bir durum söz konusu. Bütün dünyadaki örneklerle mukayese ederlerse, bu görülür zaten" dedi.

Eroğlu, aday tanıtım töreni için geldiği Afyonkarahisar'ın Çobanlar ilçesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin internet düzenlemesine ilişkin soru üzerine Eroğlu, internet üzerinde bir yasak olmadığını, bu iddiada bulunanların dünyadaki mevzuatı incelemesi gerektiğini kaydetti.

Düzenlemede kişilik haklarının korunmasının söz konusu olduğunu vurgula Eroğlu, şöyle konuştu:

"Mesela, Numan Bey için böyle bir şey yapıldı. Eski bir filmden montaj ederek bunu sundular. Bunlar, insanları çok rencide ediyor. Kişilik haklarının, özel durumlarının korunmasıyla alakalı. Yasaklama yok. Hatta pek çok ülkeden daha uygun, daha demokratik bir durum söz konusu. Bütün dünyadaki örneklerle mukayese ederlerse, bu görülür zaten. Sayın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız, bu konuda dün bir açıklama yaptı. Yasaklama söz konusu değildir. Yasaklama iddiasında bulunanlar neyin yasaklandığını ortaya koysunlar, göstersinler."

Eroğlu, Türkiye'ye yeni bir yağış müjdesi olup olmadığı sorusunu "Gelecek inşallah. Tahmin ediyorum, pazartesiden itibaren, batıda bir yağış var. Bölge, bölge gelir artık" diye yanıtladı.

- Suruç Tüneli çalışmaları

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yapılan "Suruç Tüneli"nin kente katkısı hakkındaki soru üzerine Eroğlu, şunları söyledi:

"Suruç Tüneli'nin bitmiş çapı 7 metre ve 17 bin 184 metre uzunluğunda. Türkiye'nin sayılı tünellerinden birisi. Allah'a şükür biz bunu ileri bir teknikle açtık. Özel bir makine getirdik. Bu tünel, Türkiye'nin en büyük tünellerinden bir tanesi. Allah'a şükür bitti. Başbakanımız bu hafta oraya gidecekti ama gidişi ertelendi. Ancak, inşallah Başbakanımız, Şanlıurfa'ya gittiği zaman onun açılışını yapacağız. Suruç Ovası'nda 950 bin dekar arazi suya kavuşacak. Suruç, Türkiye'nin en çok ürün üreten ve ihraç eden bir üssü haline gelecek. Suruçlular çok çalışkan insanlar ve orada su olmadığı için yaz aylarında hep başka yerlere çalışmaya gidiyorlar. Şimdi oradaki bütün insanlara iş sağlandığı gibi dışarıdan da o bölgeye çalışmaya insanlar gelecek. Proje, 1.5 milyar liralık büyük bir projedir."

- Ankara Çayı üzerine yapılacak proje

Bir gazetecinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Afyonkarahisar'daki Akarçay Projesi'ni andıran bir proje açıkladığını ve bu projeyi nasıl bulduğu sorusuna Eroğlu, Ankara Çayı'nın kollarından birisi olan Gümüşçayı'nın Keçiören'den geçtiğini ve çalışmaların da oradan başladığını ifade etti.

Melih Gökçek'in çok çalışkan bir başkan olduğuna değinen Eroğlu, şunları kaydetti:

"Biz de gerek Orman ve Su İşleri Bakanlığı gerekse de Devlet Su İşleri olarak her türlü desteği veriyoruz. Hayırlı olsun. Afyonkarahisar'daki bu 'kokarçay' 'Akarçay' olunca herkesin dikkatini çekti. Hakikaten muhteşem... Görüyorsunuz, buraya çok muhteşem bir hava verdi. O bölgenin adeta kalitesi değişti, çok daha yüksek bir seviyeye ulaştı. Her ilden bu konuda bir proje yapılması konusunda teklifler gelmeye başladı. Güzellik oluyor, şehre güzellik katıyor. Dereler şehre güzellikler katan gerdanlıklar gibidir. Biz pek çok yerde buna başladık. Bingöl'de de başladık. Tabi Akarçay'da örnek bir model oldu. İmkan ölçüsünde her talebi karşılamak durumundayız."

Muhabir: Deniz Açık
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com