Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda:
"İlk defa hükümetimiz, 'Milletin yegane sahibi millettir, her şey millet içindir' dedi. 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' sözü, sadece yazı olarak kalmadı, milletimizin ruhuna işledi. Milletin idaresinden başka bir idare, milli iradesinden başka bi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "İlk defa hükümetimiz, 'Milletin yegane sahibi millettir, her şey millet içindir' dedi. 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' sözü, sadece yazı olarak kalmadı, milletimizin ruhuna işledi. Milletin idaresinden başka bir idare, milli iradesinden başka bir irade tanımıyoruz. Bazıları darbe yapmaya teşebbüs edebilirler ama biz dimdik ayaktayız" dedi.

Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde partisinin aday tanıtım ve seçim bürosu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Şuhut'un, yiğit insanların yaşadığı bir yer olduğunu, Büyük Taarruz'un bu ilçeden başladığını ifade etti. Eroğlu, Şuhutlularla gurur duyduğunu söyledi.

AK Parti'nin 11 yıllık iktidarlığı döneminde Türkiye'de çok muhteşem bir dönüşüm yaşandığını, kimsenin hayal edemeyeceği birtakım destanlar yazıldığını belirten Eroğlu, bazı yapılanların unutulduğunu, bunların hatırlatılması gerektiğini aktardı. 

Vatanını milletini seven, milliyetçi olan kişinin millete hizmet etmesi gerektiğini dile getiren Eroğlu, şunları kaydetti:

"Milliyetçilik demek, millete hizmet etmek demektir. Halkçılık demek, halkı sevmek demektir. Lafla halkçılık olmaz, lafla milliyetçilik olmaz. Biz milletimizi seviyoruz, milletimize aşığız, milletimizin efendisi değil, hizmetkarıyız. Hizmetkarlık yapmaya da devam edeceğiz. Bu şanlı ve aziz millete hizmet etmek hepimizin boynunun borcudur. Bizim için de büyük şereftir, şereflerin en büyüğüdür. Biz diyoruz ki, bazı kişiler geçmişte koltuğu başının üstüne koydu ama biz koltuğu, bakanlık makamını ayağımızın altına alıyoruz. Farkımız bu."

Gezi Parkı eylemlerinden önce faiz oranlarının tarihteki en düşük değer olan yüzde 4.6'ya kadar indiğini anımsatan Eroğlu, "Geçmişte sizden toplanan vergilerin yüzde 86'sını hükümetler tarafından, faiz lobisine ayrılıyordu, çünkü hükümeti onlar idare ediyordu, bazı tayinleri onlar yapıyordu ve dolayısıyla parmağında oynatıyordu. İlk defa hükümetimiz, 'Milletin yegane sahibi millettir, her şey millet içindir' dedi. 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' sözü, sadece yazı olarak kalmadı, milletimizin ruhuna işledi. Milletin idaresinden başka bir idare tanımıyoruz, milli iradesinden başka bir irade tanımıyoruz. Bazıları darbe yapmaya teşebbüs edebilirler ama biz dimdik ayaktayız" diye konuştu.

Dünyanın sayılı barajlarını inşa ettiklerini anlatan Eroğlu, şöyle devam etti:

"Dünyadaki en hızlı, en büyük projeyi bu sene bitiriyoruz. 'Bin günde bin gölet ve sulaması' projesi... Gurur duyasınız diye söylüyorum. Bunu ilan ettiğimizde 'Bu uçuk bir şey, böyle hayali bir şey olamaz' dediler. Biz kimsenin hayal edemediği, muhalefetin rüyasında göremediklerini yapıyoruz. Hindistan'dan muhatap bakan geldi, bu kadar şeyi nasıl yapıyorsunuz bize de söyleyin dediler. Bizdeki heyecanı görünce dedi ki makamları kısa süre değişelim. Ben de biz sadece milletimize hizmet ederiz, milletimizin hizmetkarıyız."

Eroğlu, konuşmasının ardından Şuhut Belediye Başkan adayı Recep Bozkurt'u tanıtarak, destek istedi. Eroğlu, partisinin seçim bürosunun da açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com