Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda:
"Biz diyoruz ki tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet. Balkanlar, Kafkaslar, Ortaasya, Ortadoğu, Afrika bize bakıyor. Eğer bu şanlı bayrak düşerse Balkanlar, Ortaasya, Kafkaslar düşer. Onun için bu şanlı bayrağımızı zirveye taşıyacağız"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Biz diyoruz ki tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet. Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya, Ortadoğu, Afrika bize bakıyor. Eğer bu şanlı bayrak düşerse Balkanlar, Orta Asya, Kafkaslar düşer. Onun için bu şanlı bayrağımızı zirveye taşıyacağız. Hedef 2023, Türkiye hazır. Dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına taşıyacağız" dedi.

Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde gerçekleştirilen toplu temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Sandıklı'ya yatırımlar yapmaktan büyük mutlululuk duyduğunu bildirerek, "Her gelişte mutlaka heybemiz dolu geldik. Gelirken yatırım getiriyoruz. Baraj, gölet, dere ıslahı, ağaçlandırma, sulama ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bunları yapmaya devam edeceğiz. Çünkü ülkemiz yatırımlarda geri kalmıştı son 11 yıldır muhteşem yatırımlara imza attık" ifadelerini kullandı.

"Milliyetçilik vatanı sevmekle, bayrağı sevmekle, bayrağımızı zirveye dikmekle oluyor. Lafla milliyetçilik olmaz" diyen Eroğlu, şunları kaydetti: 

"Biz diyoruz ki tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet. Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya, Ortadoğu, Afrika bize bakıyor. Eğer bu şanlı bayrak düşerse Balkanlar, Orta Asya, Kafkaslar düşer. Onun için bu şanlı bayrağımızı zirveye taşıyacağız. Hedef 2023, Türkiye hazır. Dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına taşıyacağız."

Çok büyük yatırımlara imza attıklarını aktaran Eroğlu, 4 binden fazla şantiyenin yağmur çamur demeden gece gündüz çalıştığını bildirdi.
 

- "Orman ve Su İşleri Bakanlığı zamanla yarışıyor"

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığının zamanla yarıştığını belirten Eroğlu, şöyle devam etti:

"Bakın bizden önceki hangi hükümetler vardı. Ben siyasi konulara girmek istemiyorum. Bizden önce 3,5 yıl hükümette bulundular. Sonra maaşları ödeyemeyince maalesef hükümeti teslim etmek zorunda kaldılar. Bizden önce hükümet DSİ'de sadece 9 tesis açmış. Yılda 3 tesis yapar. Biz şu anda gece gündüz çalışıyoruz hatta bizim sloganımız şu, 'Orman ve Su İşleri Bakanlığı zamanla yarışıyor'. Biz yılda 350 ile 400 tesis açıyoruz. Hükümetimizin farkı bu. 3 tesis nere, 350-400 tesis nere. Sadece DSİ değil orman teşkilatı da destan yazıyor. Artık şunu diyoruz, 'her şey millet için'. Bozuk orman alanlarınü badem, ceviz, başka gelir getirici türler dikiyoruz. 3 yıl diktikten sonra masrafları teşkilata ait. Gelirleri de köylümüze ait olarak veriyoruz. Çünkü 'her şey millet için' diyoruz. Maksadımız milletimizi namerde muhtaç etmeden dimdik ayakta tutmak, refah seviyesini artırmak."

 

- Başbakan Erdoğan'ın, Afyonkarahisar'da gerçekleştirdiği 123 tesisin açılışı

 

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın pazar günü Afyonkarahisar'da 123 tesisin açılışını gerçekleştirdiğini anımsatan Eroğlu, "Bu tesisler toplam 1 milyar 129 milyon yani eski parayla 1 katrilyon 129 trilyon liraya mal oldu. Eskiden hükümetin yatırım bütçesi bu kadar değildi. 2002 yılında yatırım bütçesi bu kadar değildi. Biz Afyonkarahisar'a bir hükümetin yatırım bütçesi kadar yatırım yaptık" dedi.

Eroğlu, Sandıklı'da baraj, gölet, sulama tesisini, ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getirerek, Sandıklı'yı sadece kaplıca turizm merkezi değil aynı zamanda kongre turizm merkezi, teknolojik sera merkezi de yapacaklarını vurguladı. 

Sandıklı'da temeli atılan tesislerin bitmesiyle çiftçilere, köylülere yılda 9 milyon lira ilave ek gelir getireceğini anlatan Eroğlu, keyif için sulama tesisi, baraj yapmadıklarını millete hizmet için çalıştıklarını söyledi.

Daha sonra Eroğlu ve protokol üyeleri, 27 milyon liraya malolacak Sandıklı Bekteş Göleti ve Sulaması, Sandıklı Koçgazi Göleti ve Sulaması, Sandıklı Akin Göleti ve Sulaması, Sandıklı Çambeyli Regülatörü ve Sulanması ile Sandıklı Kınık Köyü Taşkın Koruma tesislerinin temelini attı.

Programa, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Akif Özkaldı, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa Solak, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, Alay Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Kenan Topçu ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com