Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda:
"(Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği ve montaj olduğu belirtilen ses kaydı iddiası) Bu hakikaten yapılabilecek en büyük ahlaksızca bir harekettir. Zaten biz bunun montaj olduğunu biliyoruz ama bazı muhalefetin, bunu asıl olup olmadığ

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği ve montaj olduğu belirtilen ses kaydı iddiasına ilişkin, "Bu hakikaten yapılabilecek en büyük ahlaksızca bir harekettir. Zaten biz bunun montaj olduğunu biliyoruz ama bazı muhalefetin, bunu asıl olup olmadığını bilmeden ki asıl olmadığını kendileri de biliyorlar fakat buna rağmen bundan güya bir şeyler çıkarmak istemeleri de siyasi tarihi açısından son derece utanç verici bir hadise" dedi.

Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde gerçekleştirilecek toplu temel atma töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "ABD'de yapılan bir inceleme sonucu önceki gün ortaya çıkan ses kayıtlarının montaj olduğu kesinleşmiş bununla ilgili neler söylemek istersiniz" sorusuna, Eroğlu, şu yanıtı verdi: 

"Bu hakikaten yapılabilecek en büyük ahlaksızca bir harekettir. Zaten biz bunun montaj olduğunu biliyoruz ama bazı muhalefetin, bunu asıl olup olmadığını bilmeden ki asıl olmadığını kendileri de biliyorlar fakat buna rağmen bundan güya bir şeyler çıkarmak istemeleri de siyasi tarihi açısından son derece utanç verici bir hadise. Bu yüzden ben CHP Genel Başkanının yaptığı durum karşısında nasıl özür dileyecek bilemiyorum. Çünkü dün maalesef kendilerinin grup toplantısında sanki kaseti gerçekmiş gibi gösterdi ve bu ayıba kendisi de iştirak etti. Bundan dolayı özür dilemesi lazım. CHP bu işte. Kendisi kasetle geldi, sanıyor ki başkalarının da kasetleri var. AK Parti'nin yüzü aktır."

Başbakan Erdoğan ile İSKİ Genel Müdürlüğü'nden önce de çalıştığını, 1994 yılından itibaren 20 yıldır birlikte olduklarını belirten Eroğlu, şöyle devam etti:

"Başbakan her bakımdan dürüst ve bu milleti için gece gündüz çalışan bir başbakandır. Asla hiçbir şekilde bana 20 yıldır en çok yatırım yapan bir kişi olarak bugüne kadar 'şu şöyle olsun' dememiştir. Kasetler karşısında CHP Genel Başkanı'nın tutumu ne olacak onu merak ediyorum. Vatandaşlarımız bu oyunu gördü. Bu kasette, montaj kasette oyunun bir parçası. 30 Mart'ta millet bu paralelcilere bu şekilde kasetle siyaset yapmak isteyenlere gereken cevabı verecektir. Ben milletimizin ferasetine hayranım. Millet cevabı verecektir."

Başka bir gazetecinin "Hükümet olarak hukuki süreç başlatıldı mı?" sorusunu da Eroğlu, "Başlatıyoruz. Nasıl, nerede yapıldı, bu konu da araştırılıyor. Zaten paralel yapılanmaya karşı devletin temel kurumlarını güçlendirmek için ve hukuk çerçevesinde mücadele için gerekli adımlar atılıyor. Merak etmeyin. Milletimiz şunu bilsin, devletimiz, hükümetimiz dimdik ayaktadır. Bu tür komplolara karşı milletimiz gereken cevabı verecektir. Hükümet de bu mevzuda gereken çalışmaları yapacaktır. Bu alçaklara gereken cezaları verecektir" yanıtladı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com