Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda:
"Bir IMF memurunun önünde el pençe durmak, başı eğik durmak milliyetçilik değildir. Merkez Bankasının kasasını boşaltmak milliyetçilik değildir. Yatırım yapamamak, 22 bankayı soydurup ondan sonra hükümeti teslim etmek milliyetçilik değildir"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bir IMF memurunun önünde el pençe durmak, başı eğik durmak milliyetçilik değildir. Merkez Bankasının kasasını boşaltmak milliyetçilik değildir. Yatırım yapamamak, 22 bankayı soydurup ondan sonra hükümeti teslim etmek milliyetçilik değildir. Milliyetçilik, yatırım yapmaktır, milletten aldığı parayı, millete hizmet olarak aktarmaktır. Biz bunu yapıyoruz" dedi.

Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Hocalar ilçesindeki meydanda düzenlenen 3 tesisin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Hocalar'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eroğlu, Hocalar'ın insanının mert ve yiğit olduğunu, onlar için ne yapılsa az olduğunu söyledi.

Türkiye'deki bütün baraj ve göletlerin AK Parti hükümetleri zamanında bitirildiğini dile getiren Eroğlu, 2003 yılından önce Kütahya gibi koca bir ile sadece 3 gölet yapıldığını, şimdi ise Hocalar'a 3 gölet yapacaklarını ifade etti. 

Türkieye'de son 11 yılda muhteşem hizmetlere imza attıklarını anımsatan Eroğlu, "Kütahya'ya 50 yılda 3 gölet yapılabilmiş. Biz şimdi Kütahya'ya 41 baraj ve gölet yapıyoruz. Afyonkarahisar'a 71 baraj ve gölet yapıyoruz. Hocalar'a 3 baraj ve gölet yapıyoruz. Bütün dereleri ıslah ediyoruz" diye konuştu.

Bazılarının bu değirmenin suyunun nereden geldiğini sorduğunu anlatan Eroğlu, Haliç'te, Bizans'ın hazinelerini bulmadıklarını, yapılan işin, milletten alınan vergileri, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak, millete hizmet olarak aktardıklarını belirtti.

Büyük bir borç yükü ile hükümeti teslim aldıklarını anımsatan Eroğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Merkez Bankasının kasası boşalmış, bunun dışında 22 banka batmıştı. Batan bankalara milletin ödediği fatura, bugünkü para ile 231 milyar lira. Eski para ile 231 katrilyon. Bunlar ne konuşuyor Allah aşkına, biz bunların cemazi-ül evvellerini biliyoruz. Bunların İSKİ'de ne yaptıklarını biliyoruz. IMF'ye olan 23.5 milyar borcu ödedik mi? Batmış bankaların vatandaşlara olan borcunu ödedik mi? Merkez Banakasının kasası doldu mu? Neticede IMF'ye borç verir hale geldik mi? İşte hakiki milliyetçilik budur, başını dik tutmaktır. Yoksa bir IMF memurunun önünde el pençe durmak, başı eğik durmak milliyetçilik değildir. Merkez Bankasının kasasını boşaltmak milliyetçilik değildir. Yatırım yapamamak, 22 bankayı soydurup ondan sonra hükümeti teslim etmek milliyetçilik değildir. Milliyetçilik, yatırım yapmaktır, milletten aldığı parayı, millete hizmet olarak aktarmaktır. Toplanan vergilerin yüzde 86'sını faiz lobisine kaptırmak milliyetçilik değildir. Milliyetçilik, onların hortumlarını keserek, toplanan vergileri millete hizmet olarak aktarmaktır. Biz bunu yapıyoruz."

 

- "Hizmet etme aşkı ile yanıp tutuşuyoruz"

 

İnsan hafızasının bazı şeyleri çok çabuk unuttuğunu hatırlatan Eroğlu, şöyle devam etti:

"Aziz milletim, bunları unutma, unutturma. Paranın yanından 6 sıfırı atacağız dediğimiz zaman bazı yazar-çizerlerin 'Bunlar paradan 6 sıfır atamaz, atarsa ben Taksim meydanında çıkıp merkep gibi anıracağım' diyenleri, yazanları unutma. Merkez Bankasının kasasını boşaltanları unutma. Bir tane dere ıslahının temelini atıp da 15 günde bitiremeyenleri, bir göletin temelini atıp 25-30 senede bitiremeyenleri unutma. Şehirleri susuz bırakan, İstanbul gibi cennet bir şehri, İzmir'i, Mersin'i, 76 şehrimizi susuz bırakanları unutma... Ne oldu da birden bire değişti? Sadece hükümetin başına, sizlerin de değerli oyları ile, gerçekten dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi iş başına geldi, sizlere hizmet etmekte yarışır hale geldi. Bizler, hizmet etme aşkı ile yanıp tutuşuyoruz. Çünkü millete hizmet etmek ibadettir. Baki kalan şu kubbede hoş bir seda bırakmaktır. İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır. Biz bu anlayışla hizmet hizmet ediyoruz. Etmeye de devam edeceğiz."

Eroğlu, konuşmasının ardından Yeşilhisar Göleti ve Sulaması, Yeşilhisar Taşkın Koruma Tesisi ile Devlethan Köyü Taşkın Koruma Tesisi'nin temelini attı.

Törene, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Hocalar Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Hocalar Belediye Başkanı Mustafa Akın, AK Parti  Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar ve Hocalar protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Eroğlu, törenin ardından ilçede bir süre esnaf ziyareti yaparak, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com