Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda:
"(Bitlis'te 5 partinin ittifak yapması) Bitlis'e son dönemde muazzam hastaneler, içme suyu tesisleri, muazzam kentsel dönüşüm, dere ıslahları yapıldı. Muhakkak, Bitlisli'ler bunu takdir edecektir. Bizim orada oyumuz yüzde 50'den fazla, birleşseler bile ne

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veyel Eroğlu, Bitlis'te 5 partinin ittifak yapmasına ilişkin, "Bitlis'e son dönemde muazzam hastaneler, içme suyu tesisleri, muazzam kentsel dönüşüm, dere ıslahları yapıldı. Muhakkak, Bitlisli'ler bunu takdir edecektir. Bizim orada oyumuz yüzde 50'den fazla, birleşseler bile neticede orada AK Parti adayı seviliyor. Belediyede büyük hizmetler yaptı, inşallah kazanacaktır" dedi.

Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Hocalar ilçesindeki toplu temel atma töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Eroğlu, bir gazetecinin "Bahar ayında yapılan değerlendirmelerde istenilen yağışlar gelecek mi?" sorusuna, meteorolojinin en son teknolojilerle donatıldığını ve şu anda tahmin oranın da yüzde 90'ın üzerine ulaştığını bildirdi.

Tahminlere göre mart, nisan ve mayıs aylarında uzun dönem ortalama yağışlarının geleceğini belirten Eroğlu, "Zaten bu hafta da Türkiye'nin değişik yerlerinde yağışlar başladı. Batıdan doğuya doğru devam ediyor. Yağışlar değişik yerlerde devam edecek. Bugün de Afyonkarahisar'da yağış var. Ege bölgesinde yağış var. Allah nasip ederse bir sıkıntı olmayacak. Böyle yağışlar olsa tarım açısından da mahsuller açısından da son derece faydalı olur. İnşallah Cenab-ı Allah, rahmetini gönderecek" diye konuştu.

Eroğlu, Bitlis'te 5 partinin ittifak yapmasına ilişkin soruya ise Bitlis'e çok büyük hizmetler yaptıklarını aktardı. Bitlis'in daha önce köy gibi olduğunu dile getiren Eroğlu, şunları bildirdi:

"Bitlis'e son dönemde muazzam hastaneler, içme suyu tesisleri, muazzam kentsel dönüşüm, dere ıslahları yapıldı. Muhakkak, Bitlisli'ler bunu takdir edecektir. Bizim orada oyumuz yüzde 50'den fazla, birleşseler bile neticede orada AK Parti adayı seviliyor. Belediyede büyük hizmetler yaptı, inşallah kazanacaktır diye düşünüyorum."

 

- Şırnak Belediye Başkan adayı Yıldırım'ın evine molotofkokteylleri ile saldırılması

 

Bakan Eroğlu, AKP Parti Şırnak Belediye Başkan adayı Ahmet Hamdi Yıldırım'ın evine molotofkokteylleri ile saldırılmasına ilişkin soru üzerine de şunları kaydetti:

"Maalesef çok acı bir olay. Demokrasi, vatandaşların rahatça iradelerini kullanmalarını sağlayan bir rejimdir. Dolayısıyla kalkıp da bu şekilde baskı yaparak, evine molotofkokteylleri atarak, Van'da olduğu gibi evlere değişik tacizlerde bulunmak, demokratik açıdan son derece yoksun hususlar. Demek ki seçimi kaybedeceğini anlayanlar, bu şekilde birtakım tehditlere, molotofkokteyli atılması, evlerin taciz edilmesi yollara tevessül ediyorlar. Demokrasi adına çok çirkin hareketler. Milletimiz tabii bunlara gereken cevabı 30 Mart'ta verecektir."

 

- CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sarıgül'ün bir vatandaşa yumruk attığı iddiası

 

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün bir vatandaşı yumrukladığı iddiasının sorulmasına da Eroğlu, vatandaşın orada düşüncesini söylediğini, düşünceye karşı da zorbalıkla değil fikirle karşılık verilmesi gerektiğini savundu.

Vatandaşın orada kendi kanaatini dile getirdiğini ve ona da yumrukla müdahale edildiğini ifade eden Eroğlu, "Geçmişte de CHP'nin genel kurulunda Sayın Baykal zamanında yumruklaşmalar olmuştu, bu tabii İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına yakışmıyor. Vatandaş zaten bunu değerlendirecektir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com