Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda:
''Türkiye'de en büyük yatırımları biz yaptık''

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'de en büyük yatırımların hükümetleri döneminde yapıldığını söyledi.

Eroğlu, Dazkırı ilçesinde halka hitaben yaptığı konuşmada, Çanakkale'den sorumlu bakan olduğunu, burada, Çanakkale destanının yazıldığı Gelibolu Milli Parkı bulunduğunu kaydetti.

Parka Çanakkale tanıtım merkezi yaptıklarını anlatan Eroğlu, "Tarihimize sahip çıkmamız lazım, tarihe sahip çıkmak lafla olmuyor, icraatla oluyor. Ben, Orta Asya'da, Mogolistan'da, Karakurum'da Orhun Abidelerinin bulunduğu yere gittim. Oradaki muhteşem 80 kilometre yolu, başbakanımız yapmıştı. Düşünebiliyor musunuz, atalarımızı biz hatırladık. Kimileri milliyetçi geçiniyor ama biz gerçekleştiriyoruz, yapıyoruz, destan yazıyoruz. Farkımız bu'' dedi.

Sadece devletin kasasını doldurmakla, borçları ödemekle kalmadıklarını belirten Eroğlu, şunları kaydetti:

''Türkiye'de en büyük yatırımları biz yaptık. Allah aşkına, bir hesap yapın. Mümkün olsa terazinin bir kefesine bizim 11 yılda yaptıklarımızı koysanız, bir de bizden önce 80 yılda yapılanları bir kefesine koysanız, bizim kefe ağır basar, ağır. Dazkırılılar, müteşebbis insanlardır, kafası basan insanlardır. Hesap edin şimdi; bizden önce kaç bin kilometre bölünmüş yol yapıldı, 6 bin 500 kilometre. Biz 10 yılda kaç kilometre yol yaptık, 17 bin 500 kilometre. Bizden önce kaç üniversite vardı, şimdi kaç üniversite var. Bizden önce kaç hastane vardı, şimdi kaç hastane var?''

Evciler ilçesine de giden Eroğlu, buradaki konuşmasında, ''2000'li yıllarda Türkiye'de neler oldu, onu bir hatırlayın. Merkez Bankası'nın kasasını kim boşalttı, 22 bankayı kim soydurdu, bütün Türkiye'deki Ziraat Bankasını, Halk Bankasını kim hortumlattı, Allah aşkına bunları bir düşünün. Paramızın yanına her yıl bir sıfırı kim koydu? 1 milyonla tuvalete bile girilmiyordu neredeyse. Tuvalet parası olmuştu'' dedi.

Kendilerinden önceki dönemlerde toplanan verginin yüzde 86'sının faize gittiğini anlatan Eroğlu, ''Her yılda 60 katrilyon, bütçede faiz lobisine para ayırıyordunuz. Şimdi ne oluyor peki, zaten rahatsızlık bu. Mamaları kesildi, 'bu AK Parti hükümeti bir gitse de eski ballı, kaymaklı günlere bir dönsek' diye bunun heyecanını yaşıyorlar, bunun için gayret ediyorlar. Millet artık uyandı.''

Eroğlu, daha sonra Kızılören ilçesinde halka hitap etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com