Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda:
"Biz laf üretmiyoruz. Biz hizmet üretiyoruz. Biz iş üretiyoruz. Biz sizleri seviyoruz çünkü AK Parti, milletin bağrından çıkan, milletin partisidir"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Biz laf üretmiyoruz. Biz hizmet üretiyoruz. Biz iş üretiyoruz. Biz sizleri seviyoruz çünkü AK Parti, milletin bağrından çıkan, milletin partisidir" dedi.

Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Sinanpaşa ilçe meydanında vatandaşlara hitap etti. Sinanpaşa'ya karşı gönül bağı olduğunu söyleyen Eroğlu, "Sevmek deyince kuru kuruya olmaz. Sevmek yatırım getirmekle olur. Büyük hizmetleri buraya getirmekle olur. Allah'a şükür bende bu bölgenin evladı olarak sizlerin kardeşiniz olarak buraya Sinanpaşa'ya tarihinde görülmemiş yatırımları gerçekleştirdik" diye konuştu.

Kendilerinden önce Sinanpaşa'nın köy gibi olduğunu ifade eden Eroğlu, şunları kaydetti:

"Baraj, sulama, dere ıslahı yoktu hatta buranın hükümet konağı bile yoktu. Şimdi Türkiye'nin en güzel hükümet konağını yaptık. Biz yaparsak böyle yaparız. Biz laf üretmiyoruz. Biz hizmet üretiyoruz. Biz iş üretiyoruz. Biz sizleri seviyoruz çünkü AK Parti, milletin bağrından çıkan, milletin partisidir. Sinanpaşa'mız için bütün barajları, göletleri, sulama tesislerini yaptık. Daha da varsa daha da yaparız. Onlar bizim için çocuk oyuncağı. Bunu biz yaparız. Başkan adayımız Murat Karakoyu'nun bana verdiği projeler var. Onları hepsini yapmak bizim için çocuk oyuncağı. Ama başkası yapamaz. Yapacağını iddia eden varsa beri gelsin. Neden çünkü bu millete sevdalı olmakla, adeta millete aşık olmakla, milleti düşünmekle oluyor. Sizin hizmetkarınız var. Sizin hemşehriniz var.

Sadece Türkiye'de değil dünyada en çok baraj ve gölet yapan kişi bu kardeşiniz. Kuruçay Barajı'nı en kısa zamanda yapacağım hatta temel atarken açılış saatini vereceğim dediğim zaman bazı muhalifler '60 yıldır her gelen bunu söylüyor' demiş. 2010 yılında bu barajı açtık mı? Açtık." 

-"Türkiye'ye muazzam yatırımlara imza attık"

Daha sonra ilçeye bağlı Kırka beldesine geçen Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayip Erdoğan ile Türkiye'ye muazzam yatırımlara imza attıklarını dile getirdi.

Türkiye'nin 2002 yılındaki halinin ne olduğunu vatandaşlara soran Eroğlu, şöyle devam etti:

"Hatırlayın şöyle film şeridi gibi geriye sarında. 2001 yılında, 2003 yılı başında Türkiye'nin hali niceydi. Bunu lütfen hatırlayın. Allah rızası için bunu hatırlamanızı rica ediyorum. Bizden önce 3 partiden ibaret bir koalisyon hükümeti yokmuydu? Paramızın yanına her yıl bir sıfır eklenmiş, 6 sıfırlı bir para. Geçmişte bir milyon kaç liraydı 1 lira ediyordu. 23.5 milyar dolar IMF'ye borç vardı. Bu borcu kim ödedi, biz ödedik. IMF'den borç almak mı milliyetçilik? Yoksa IMF'ye olan 23.5 milyar dolar borcu ödemek mi milliyetçilik? Paranın yanına her yıl bir sıfır eklemek mi milliyetçilik? Yoksa paradan 6 sıfır atmak mı milliyetçilik? Ayrıca 22 bankayı soydurmak mı milliyetçilik? Yoksa soyulmuş 22 bankanın 231 katrilyon lira borcunu ödemek mi milliyetçilik? Allah aşkına geçmiş yönetim 3.5 yıl hükümette kaldı. Onlar 'konut edindireceğiz' diye bütün memur ve işçilerden para topladılar. Neymiş adı Konut Edindirme Yardım'a (KEY) 3.5 katrilyon toplanmış. Bu para buharlaşmış. Başbakanımız dedi ki 'devletin millete borcu olmaz. Bu parayı ödeyin'. Bu parayı kim ödedi? AK Parti ödedi. 'Zorunlu tasarruf yaptıracağız' diye maaşlarından para kesmişler ne kadar para birikmiş 13.5 katrilyon bu parayı millete kim ödedi."

Eroğlu, 268 baraj ve bin gölet ve sulaması yapan başka bakan olmadığını anlatarak, "Varsa buyursun ispat etsinler. Geçmişte niye yapılamıyordu. Geçmişte de 3.5 yıl MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli, Başbakan yardımcısıydı. Yani geçmişte Afyonkarahisar'a kaç tane baraj yapıldı. Peki biz Afyonkarahisar'daki bütün barajları yapıyoruz, sulamaları yapıyoruz. Bu kardeşiniz Afyonkarahisar'a kimsenin hayal edemeyeceği 71 adet baraj, gölet ve sulamasını yapıyor" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com