Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda:
"Enflasyon canavarının tekrar ortaya çıkmasını istiyor musunuz? Hiç kimse istemiyor. Eski Türkiye'yi kimse istemiyor. Dolayısıyla 30 Mart, eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin kavgası. Türkiye'nin düşmanlarına gereken cevabı sandıkta verin"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Enflasyon canavarının tekrar ortaya çıkmasını istiyor musunuz? Hiç kimse istemiyor. Eski Türkiye'yi kimse istemiyor. Dolayısıyla 30 Mart, eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin kavgası. Türkiye'nin düşmanlarına gereken cevabı sandıkta verin" dedi.

Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Kılıçarslan beldesini ziyaretinin ardından belde meydanında yaptığı konuşmada, hemşehrileri ile bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Biz sizleri seviyoruz. Burası benim memleketim" diyen Eroğlu, şöyle konuştu:

"Bu memleketin ekmeğini yedik, suyunu içtik, neticede bu bölgenin evladıyız. Sizlere hizmet etmek, üzerimize büyük bir vazife. Bizim buralara vefa borcumuz var. Bu kadar hizmeti yapıyorsak, sizlere olan vefa borcumuzu ödüyoruz. İnşallah daha güzel hizmetler yapacağız."  

Türkiye'nin 11 yıl önce çok zor durumda olduğunu anlatan Eroğlu, geçmişte özelikle ekonomik kriz içinde boğuşan bir Türkiye'nin bulunduğunu belirterek, şunları bildirdi:

"Allah aşkına, bizim şu 11 yılda Afyonkarahisar'a yaptıklarımızı bir görün bakalım. Size soruyorum, bizden önce de hükümet vardı. Bizim kadar Afyonkarahisar'a yatırım yapan var mı? Şimdi hangi yüzle, muhalefet partiler gelip buradan oy isteyecek. Bir tek gölet mi yaptılar, bölünmüş yol mu yaptılar, hastane mi yaptılar, ilaçları mı ucuzlattılar? Neticede şu anda biz, dünyanın en modern sağlık sistemini kurduk. Milliyetçilik, millete hizmet etmektir. Milliyetçilik lafla olmaz. Belediye başkan adayı kardeşlerimizi destekleyin."

Eroğlu, 30 Mart seçimlerinin önemine değinerek, şöyle devam etti:

"30 Mart seçimleri, basit bir mahalli idare seçimi değil, basit bir belediye seçimi değil. Türkiye çok yükselince, IMF'ye borcunu kapatıp, ona borç verir hale gelince, bütün yolları, baraj ve göletleri kendisi yapar hale gelince, millet düşmanlarının gözleri fal taşı gibi açıldı. Onlar şunu düşünüyorlar, 'Bu Türkiye çok büyüyor, önünü nasıl keseriz' diye plan yapıyorlar. Daha önce Gezi planı yaptılar tutmadı, şimdi başka planlar peşindeler. Allah'ın izni ile biz diyor ki, millet düşmanlarının bir hesabı varsa Cenab-ı Allah'ın da bir hesabı var. Biz milletimize güveniyoruz. İnşallah sizler bu oyunu, bu komployu 30 Mart'ta sandıkta mutlaka bozacaksınız. Buna inanıyoruz. Paranın yanında 6 sıfır olsun istiyor musunuz? IMF'nin karşısında el pençe durmak istiyor musunuz? Dünyada kriz yokken Türkiye'de kriz olsun istiyor musunuz? Enflasyon canavarının tekrar ortaya çıkmasını istiyor musunuz? Hiç kimse istemiyor. Eski Türkiye'yi kimse istemiyor. Dolayısıyla 30 Mart, eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin kavgası. Aziz hemşehrilerim, 30 Mart'ta Türkiye'nin düşmanlarına gereken cevabı sandıkta verin."

Eroğlu, AK Parti Kılıçarslan Belediye Başkan adayı Arif Yılmaz için vatandaşlardan destek istedi. 

Daha sonra Eroğlu, Ahmetpaşa ve Tınaztepe beldelerini de ziyaret ederek, AK Parti Ahmetpaşa Belediye Başkan adayı Osman Geyik ile Tınaztepe Belediye Başkan adayı Adem Yetişkin için de destek istedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com