Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda
Eroğlu: "Hortumları ve kaçakları kesip size yatırım yapan bir kişiyim. Bazıları da çıkmış konuşuyor, konuşsunlar bakalım. Ben eski defterleri açarsam, onlar perişan olur. Biz iş yapmaktan konuşmaya fırsat bulamıyoruz. Biz laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Hortumları ve kaçakları kesip size yatırım yapan bir kişiyim. Bazıları da çıkmış konuşuyor, konuşsunlar bakalım. Ben eski defterleri açarsam, onlar perişan olur. Biz iş yapmaktan konuşmaya fırsat bulamıyoruz. Biz laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz" dedi.

Sultandağı ilçesine bağlı Dereçine beldesi meydanında vatandaşlara hitap eden Eroğlu, bu güzel beldede kendisini karşılayan partililerine, CHP'lilere ve MHP'lilere teşekkür etti.

Türkiye'de yapılan hizmetlerin herkes tarafından bilindiğini ve destanlar yazdıklarını belirten Eroğlu, son 11 yılda barajlar, göletler, sulama ve içme suyu tesisleri, yollar, hastaneler ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) uygulamaları gibi muazzam yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Ülkede son 11 yılda yapılanların geçmişteki yatırımlarla mukayese edilmesini isteyen Eroğlu, "Bütün CHP'li belediyeleri susuzluktan kurtaran biziz. Yoksa bugün pek çok şehrimiz susuzdu. 76 şehrimizi susuzluktan kurtardık" ifadesini kullandı.

İstanbul'u susuzluktan kurtardıklarını ve 2071 yılına kadar suyunu tedarik ettiklerini vurgulayan Eroğlu, yaptıkları büyük hizmetlerin süreceğini dile getirdi.

Eroğlu, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresindeki (İSKİ) görevinden bu yana hortumları kese kese gelen bir kişi olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

"Hortumları ve kaçakları kesip size yatırım yapan bir kişiyim. Bazıları da çıkmış konuşuyor, konuşsunlar bakalım. Ben eski defterleri açarsam, onlar perişan olur. Biz iş yapmaktan konuşmaya fırsat bulamıyoruz. Biz laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz. Bazıları diyor ki 'milliyetçilik.' Milliyetçilik, bayrağı zirveye dikmektir. IMF'ye borcu ödeyip onların karşısında Afyonlu gibi yürümektir, el pençe divan durmak değildir. Faiz lobisinin hortumlarını kesmektir. Zaten rahatsızlığın temelinde bunlar yatıyor. Bizden niye rahatsız bazıları çünkü hizmet ediyoruz. Millet, artık onların oyunlarına gelmeyecek. İstedikleri kadar tezgah kursunlar, istedikleri kadar montaj kaset üretsinler ama milletimiz bunları biliyor, milletimizin feraseti gerçekten muhteşem. Millet bizi tanıyor Allah'a şükür. İSKİ'ye geldiğimde ilk astığım tabela, 'Rüşvet alan da veren de melundur' idi. Hesap verileceğine inanan insanlarız. Onlar ise şimdi her türlü iftirayı yapıyor. Başbakanımız gibi bir dünya liderine iftira atıyorlar. Onların bir hesabı varsa Cenab-ı Allah'ın da bir hesabı var. Bu millet, onları 30 Mart'ta sandığa gömecektir, buna inanıyorum."

Daha sonra Eroğlu, AK Parti Dereçine Belediye Başkan adayı Mesut Kadir Göçeri için vatandaşlardan destek istedi.

Sultandağı'na geçen ilçe meydanında kendisini karşılayan vatandaşları selamlayan ve burada yapılan yatırımlara ilişkin bilgi veren Eroğlu, AK Parti Belediye Başkan adayı Metin Kumcu'ya destek talep etti.

Eroğlu, Sultandağı'na bağlı Yeşilçiftlik beldesinde de halktan, partisinin Belediye Başkan adayı Şemsettin Kol'a destek çağrısında bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com