Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda:
"30 Mart seçimleri huzur içinde, bayram havası içinde geçsin. Bütün milletimizin birlik, beraberlik, kardeşliğinin pekişmesine vesile olsun. Dileğimiz budur"

AFYONKARAHİSAR (AA)  - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "30 Mart seçimleri huzur içinde, bayram havası içinde geçsin. Bütün milletimizin birlik, beraberlik, kardeşliğinin pekişmesine vesile olsun. Dileğimiz budur" dedi.

Eroğlu, yerel seçim çalışmaları için geldiği Dinar ilçesinde, esnafı ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi. AK Parti Dinar Belediye Başkan adayı Yener Yaşar Emeksiz ve partililerle birlikte esnafı ve Dinar Sanayi Sitesi'ni gezen Eroğlu, başkan adayı Emeksiz için vatandaşlardan destek istedi.

Daha sonra Sandıklı ilçesine geçen Eroğlu, burada da esnaf ziyaretinde bulundu. AK Parti Sandıklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çöl ve partililerle Sandıklı Halk Pazarı'nı ziyaret eden Eroğlu, partisinin başkan adayı Çöl için vatandaşlardan destek istedi. 

Pazar ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eroğlu, bir gazetecinin, "Orman yangınları başladı. Bu konudaki hazırlıklar ne durumda" sorusuna, orman yangınlarıyla ilgili hazırlıklar yaptıklarını, özellikle helikopter ve uçak açısından son derece kuvvetli olduklarını söyledi.

Sadece Türkiye'de değil geçmişte Balkanlar'a, Rusya'ya ve İsrail'e bile yangın söndürmede yardımcı olduklarını belirten Eroğlu, şöyle konuştu:

"Neticede bu ormanlar bütün dünyanın ortak malı, akciğerlerimiz. Biz şu anda çok iyi eğitimli teşkilatımızla birlikte hazırız ama hazır olmak yetmiyor. Vatandaşlarımızın da bu konuda hassas olması lazım. Orman yangınlarının büyük bir kısmı tamamen insan kaynaklı. İnsan ihmallerinden kaynaklanıyor. Nisan ayından itibaren yangınlar zaman zaman gözüküyor. Mayıs, haziran ayından itibaren biz zaten alarm durumuna geçiyoruz. Allah'a şükür teşkilatıma güveniyorum. Bu seneyi de geçen sene gibi sıkıntısız atlatacağımıza inanıyorum. Ayrıca, çok sayıda göletler yaptık. Onların da çok faydası olacak. Yani biz bütün Türkiye'ye bin günde bin göleti bu sene bitiriyoruz. Orman yangınlarında suyu kolay almak açısından etrafın nemlenmesi açısından çok faydalı o bakımdan hazırız."

-"Su yüzüne çıksınlar"

Başka bir gazetecinin, "Dün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir açıklama yaptı. Hizmet hareketinin bir parti kuracağını söyledi. İzmir'de böyle bir çalışma başlatmışlar. Bu konuda neler söylemek istersiniz?" sorusuna da Eroğlu, "Parti mi kuracaklarmış? Kurarlarsa memnun oluruz, daha iyi olur. Böyle kapalı kapılar ardında derin mahsenlerde çalışma yapmak yerine su yüzüne çıksınlar. Biz de memnun oluruz. Demokrasinin gereği bu. Gizli kapaklı değil de açık şeffaf şekilde ortaya çıkmalarına fevkalade seviniriz" diye konuştu.  

"AK Parti bürolarına Türkiye genelinde saldırılar yapılıyor. Bunların nerelerden yapıldığı belli değil. Bir açıklama yapılmadı. Siz CHP milletvekiliyle seçim meydanında kucaklaştınız. Seçimle ilgili ne söyleyeceksiniz sorusuna" ise Eroğlu, bütün partilerin seçim bürolarını ihmal etmediklerini, onları da tebrik edip kucaklaştıklarını aktardı.

-"Türkiye'de bir sevgi ortamı oluşsun"

Demokraside seçimlerin bayram havasında geçmesi ve gerginlik olmaması gerektiğini dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti:

"Biz herkesi seviyoruz. 77 milyon vatandaşımızı gönülden seviyoruz. Neticede siyasi tercihtir. Herkesin tercihine, giyimine, kuşamına, yaşama tarzına saygı gösteriyoruz. AK Parti'nin zaten ideali bu. Türkiye'de bir sevgi ortamı oluşsun. Huzur iklimi oluşsun onu istiyoruz. Biz az önce Sandıklı'da bütün CHP'li, gerek milletvekilimiz gerek aday gerek partililerle kucaklaştık. Sadece selamlaşmadık, kucaklaştık. Başarılar diledik. Az öncede MHP bürosundakilere selam verdik. Ben şunu istiyorum 30 Mart seçimleri huzur içinde, bayram havası içinde geçsin. Bütün milletimizin birlik, beraberlik, kardeşliğinin pekişmesine vesile olsun. Dileğimiz budur."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com