Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda
Eroğlu: "(Kılıçdaroğlu Isparta mitingindeki 'Ben maliyeciyim, para nasıl götürülür çok iyi bilirim' sözleri) Vallahi ben de şahidim. Neden şahidim biliyor musunuz? İSKİ'de parayı nasıl götürdüklerini ben çok iyi biliyorum. Çünkü şeytanın aklına gelmeyecek

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Isparta mitinginde, "Ben maliyeciyim, para nasıl götürülür çok iyi bilirim" dediğini hatırlatarak, "Vallahi ben de şahidim. Neden şahidim biliyor musunuz? İSKİ'de parayı nasıl götürdüklerini ben çok iyi biliyorum. Çünkü şeytanın aklına gelmeyecek numaralarla parayı götürmüşler. Kocaeli'de, Yuvacık Barajı'nda 4.5 milyar dolar tamamen soyulmuş, onu da mahkemeye verdik" dedi.

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine bağlı Akharım beldesini ziyaret eden Bakan Eroğlu, belde meydanında yaptığı konuşmada, Sandıklı'ya yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Eroğlu, Akharım için de projelerinin olduğunu anlatarak, partisinin belediye başkan adayı Ramazan Erduran'a destek istedi. 

AK Parti hükümetlerinin, muhalefetin hayal edemediği yatırımları yaptığını belirten Eroğlu, "Sırf bu hemşehriniz, şu ana kadar 268 dev baraj yaptı, Türkiye'nin en büyük barajını bu kardeşiniz yaptı. Sandıklı da baraj ve göletlerden faydalandı. Allah'a şükür, devletin parası bol. Bizden önceki hükümetler, bankaları soydurdular, Merkez Bankası'nın döviz rezervini erittiler, aynı zamanda 23.5 milyar dolar borç bıraktılar, yatırım da yapamadılar. Ama biz ise destan yazıyoruz" diye konuştu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Isparta mitinginde, "Ben maliyeciyim, para nasıl götürülür çok iyi bilirim" dediğini aktaran Eroğlu, şöyle devam etti:

"Vallahi ben de şahidim. Neden şahidim biliyor musunuz? İSKİ'de parayı nasıl götürdüklerini ben çok iyi biliyorum. Çünkü şeytanın aklına gelmeyecek numaralarla parayı götürmüşler. Kocaeli'de, Yuvacık Barajı'nda 4.5 milyar dolar tamamen soyulmuş, onu da mahkemeye verdik. Bu kardeşiniz çıkardı skandalı. Dolayısıyla 'el hak' Kılıçdaroğlu çok doğru söylüyor. Allah'a şükür bizim yüzümüz ak. Biz geçen gün bir gölet inşa ettik, 32 metre uzunluğunda, sulaması ile beraber. DSİ Genel Müdürümüze sordum, 'bu yükseklikte bir göleti geçmişte kaç yılda bitirdiniz, şimdi kaç yılda bitiriyorsunuz' diye. Cevap verdi, 'sadece göleti 22 yılda bitirdik ve 45 trilyona bitirdik.' Aynı yükseklikte ki göleti biz, 1 yılda bitirdik, sulaması dahil 4.5 milyon liraya. Geçmişte ilaç lobisi vardı, Kılıçdaroğlu çok iyi bilir, doğru söylüyor, 'Ben maliyeciyim para nasıl götürülür çok iyi bilirim' diyor. Şimdi size soruyorum, eczaneye gidin sorun. Bu ilaç Kılıçdaroğlu zamanında kaça satılıyordu, şimdi kaç liraya satılıyor diye bir sorun. Peki size soruyorum bu paraları kim kazanıyordu. Eczacı kazanmıyordu, esas ilaç vurgunu yapanlar kazanıyordu. Para onların cebine gidiyordu, bu paralar sizden çıkıyordu. Artık faiz lobisine para kaptırmıyoruz. İlaç lobisinin de hortumlarını kestik. Milletten aldığımızı millete hizmet olarak aktarıyoruz."

Akharım beldesinin ardından Sinanpaşa ilçesine bağlı Taşoluk beldesine geçen Eroğlu, AK Parti Taşoluk Belediye Başkan adayı Murat Öner'e destek istedi.

Sinanpaşa ilçesine bağlı Serban beldesinde de vatandaşlarla bir araya gelen Eroğlu, AK Parti adayı Abdurrahim Aktoprak'ı Serban Belediye Başkanı seçmelerini istedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com