Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisarda:
Bakan Eroğlu: "İnanın bu seçimde sandıklara eğer sıkı sıkıya sahip çıkarsak, vatandaş yine AK Parti diyecek, reyimizi daha çok artıracak. Ben buna yürekten inanıyorum. Sandığa sahip çıkmak gerektiğini burada bir kez daha vurgulamak istiyorum"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "İnanın bu seçimde sandıklara eğer sıkı sıkıya sahip çıkarsak, vatandaş yine AK Parti diyecek, reyimizi daha çok artıracak. Ben buna yürekten inanıyorum. Sandığa sahip çıkmak gerektiğini burada bir kez daha vurgulamak istiyorum" dedi.

Bakan Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen, sandık kurulu ve sandık müşahitleri bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, salonu dolduranlara dikkati çekerek, "Bu manzara, başka hiçbir partide yoktur. Birlik, beraberlik, kardeşlik havası işte burada, işte AK Parti bu. Mahalle mahalle masaların ayrılması, herkesin birbirini tanıması açısından da ayrı bir önem arz ediyor" diye konuştu. 

30 Mart yerel seçimlerinin diğer seçimden daha önemli olduğuna vurgu yapan Eroğlu, AK Parti'nin her seçimden oyunu artırarak çıktığını, milletin bağrından çıkarak geldiklerini ve Cenab-ı Allah'ın yardımına da mazhar olduklarını ifade etti.

Milletin yükselişini hazmedemeyenlerin bu seçimlerde AK Parti'nin önünü kesmek, Türkiye'nin yükselişini engellemek için birtakım oyunlar, tezgahlar peşine düştüğünü savunan Eroğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Ben bu seçim sürecinde pek çok yeri gezdim, hele şu son iki ayda gezmediğim yer kalmadı. Bu gezilerim de şunu gördüm. Vatandaş, bu oyunun farkına varmış. İnanın bu seçimde sandıklara eğer sıkı sıkıya sahip çıkarsak, vatandaş yine AK Parti diyecek, reyimizi daha çok artıracak. Ben buna yürekten inanıyorum. Sandığa sahip çıkmak gerektiğini burada bir kez daha vurgulamak istiyorum. Neticede, vatandaşın reyini çalamayacak olanlar, seçim öncesinde onu ikna edemeyecek olanlar, birtakım hileler, birtakım yanlış tertiplerle sandıkta kazanmak isteyeceklerdir. Başbakanımız, 'Seçim, sandıkta kazanılır, sandıkta kaybedilir' diyor. Sizler en önemli işi ifa edeceksiniz. Yapacağınız hizmet, bence en önemli vazife. İcabında bir kişinin reyini almak için, onu ikna edebilmek için, kilometrelerce yol yürüyoruz, saatlerce onu ikna etmek için uğraşıyoruz. Dolayısıyla bazen sandıkta reyler iptal ediliyor veya bir kişi bizim partimize oy verecekken bir bakıyorsunuz başka partiye yazılıyor. Dolayısıyla bilhassa sandık kurullarındaki arkadaşlarımızın gerçekten çok dikkatli olmaları lazım."

Afyonkarahisar için yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Eroğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Burhanettin Çoban'a destek verilmesini istedi. 

Afyonkarahisar ve Türkiye'de yüzlerinin her zaman ak olduğunu kaydeden Eroğlu, "Afyonkarahisar'a bizim yaptığımız kadar hizmet yapan olmadı. Hangi sektörde mukayese etmek istiyorlarsa buyursunlar. Halep orada ise, arşın Afyonkarahisar'da. Buyurun yarışalım. Son 70-80 yılı bir mukayese edelim. Barajlar, göletler, ağaçlandırma ile zaten yarışamazsınız. Afyonkarahisar'a ne yapılacaksa biz yaparız. Bunların bizimle yarışacakları hiçbir şey yok" ifadelerine yer verdi.

- "Afyonkarahisar yıkılmaz, dik durur"

"AK Parti Afyonkarahisar'da destan yazdı. Bunu her yerde gururla söyleyin" diyen Eroğlu, şunları kaydetti:

"Bu seçim çok önemli. 5 gün kaldı. Sadece sandıklarda değil, en azından siz 5 günde 10'ar kişiyi ikna etmelisiniz. Bu şekilde çalışırsanız, Türkiye üzerinde, Afyonkarahisar üzerinde oynanan oyunları bozarız. Bazıları, Afyonkarahisar ile neden çok uğraşıyor biliyor musunuz? Başbakanımız her konuşmasında, 'Afyonkarahisar'dan yola çıktık' diyor. Onlar da burayı yıkmak için çalışıyorlar. Afyonkarahisar yıkılmaz inşallah, Afyonkarahisar dik durur."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com