Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Antalya'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Antalyada:
"Selam diye hayali bir örgütler üretiliyor. Alakasız kimseler dinleniyor. Bunu yapanlar ancak vatan haini olabilirler"

ANTALYA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Selam diye hayali bir örgütler üretiliyor. Alakasız kimseler dinleniyor. Bunu yapanlar ancak vatan haini olabilirler" dedi. 

Bakan Eroğlu, açılış ve temel atma törenine katılmak üzere geldiği Antalya'da, Vali Sebahattin Öztürk'ü makamında ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan Eroğlu, valilik toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında bakanlığının 2013 yılında Antalya'ya en büyük yatırımı yapan bakanlık olduğunu söyledi.

Yaklaşık 12 ayda Antalya'ya 70 yatırım müjdesi verdiğini ifade eden Eroğlu, "Bunun da toplamı 1 milyar 400 milyon lira. Bu gerçekten Antalya tarihinde bir rekordur. Bunun onda birini, 20'de birini bizden önce veren bakanlık herhalde yoktur" diye konuştu. 

Bakan Eroğlu, bugün temelini atacakları ve açılışını yapacakları tesislerin maliyetinin 362 milyon lira olduğuna işaret etti.

Bir gazetecinin "17 Aralık operasyonuna ilişkin tahliyeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Eroğlu, 17 Aralık operasyonunun bir komplo olduğunu ve herkesin de bunu bildiğini öne sürdü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarının da montaj ürünü olduğunu vurgulayan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Selam diye hayali bir örgütler üretiliyor. Alakasız kimseler dinleniyor. Bunu yapanlar ancak vatan haini olabilirler. Başka bir şey diyemeyeceğim. 17 Aralık operasyonundan sonra mahkeme karar vermiştir. Zaten bekleniyordu. Mahkemenin gerekçesine dikkat ederseniz, bu şekilde, başka şekilde desteklenmeden dinlemelerle, kasetlerle bir hüküm verilemeyeceğini söylüyor. Mahkeme söylüyor bunu. Dolayısıyla onların da dışarıya çıkmalarında bir şey yok diye düşünüyorum."

Operasyon günü gösterilen para sayma makinesinin de polislerin getirdiğini ifade eden Bakan Eroğlu, "Netice itibarıyla bunun bir komplo olduğu, açık seçik. Niye beklediler böyle bir şey varsa. 3 yıldır niye dinlediler? Demek ki bu seçimlere yönelik, AK Parti Hükumetini yıpratmaya yönelik bir husustur. Başbakanımız da millete bunu söylüyor. Söylediği budur" dedi.

Yaşanan komplolara karşı AK Parti mitinglerinde büyük bir coşkuyla karşılaştıklarını anlatan Eroğlu, en son Afyonkarahisar, Uşak ve Burdur'da mitingler yapıldığını, coşkulu ve heyecanlı halkı oralarda gördüklerini kaydetti. Eroğlu, Afyonkarahisar'da 50 bin kişinin olduğunu, Uşak'ta da tüm meydanın, sokakların, caddelerin dolduğunu bildirdi. 

Komplolara karşı milletin en iyi cevabı 30 Mart'ta vereceğinin altını çizen Bakan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu 17 Aralık operasyonu, yükselen Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlerin yaptığı bir komplodur. Bunda dış güçlerin de rolü var. Milletimiz bunun cevabını inşallah 30 Mart'ta verecektir. Devletimiz de bunun hesabını kesinlikle hukuk çerçevesinde soracaktır. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Ne demek ya? Bundan kim zarar gördü? Ne olduğu belli olmayan, bütün her şeyi bir sepete, bohçaya doldurup da böyle bir operasyon yapılmasında, canlı yayınla bütün Türkiye ve dünyaya yayılmasında, kaç milyar dolarlık kaybımız var biliyor musun? Faizler şu anda kaça çıktı? Bunu kim ödüyor, millet ödüyor."

Toplantıya, Vali Sebahattin Öztürk de katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com