Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Balıkesir'de:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Balıkesirde:
"Bu seçimleri genel seçim havasına soktular. Neden? AK Parti oy kaybederse istikrar kaybolur, Türkiye’nin muazzam yükselişi engellenir. Faiz lobisi, al gülüm, ver gülüm, yüzde 63 faizle devlete hazine garantili kredi veririz, böylece keseyi, cüzdanları do

BALIKESİR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yerel seçimlerin genel seçim havasına sokulduğunu belirterek, "Neden? AK Parti oy kaybederse istikrar kaybolur, Türkiye'nin muazzam yükselişi engellenir. Faiz lobisi, al gülüm, ver gülüm, yüzde 63 faizle devlete hazine garantili kredi veririz, böylece keseyi, cüzdanları doldururuz hayali içindeler" dedi.

Eroğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında, Bigadiç ilçesinde seçim aracından halka hitaben yaptığı konuşmada, Şanlıurfa mitingine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile gittiğini belirterek, "Şanlıurfa mitinginde 170 bin kişi vardı. Başbakanımızın Balıkesir'e ayrı bir sevgisi var. Selam ve sevgilerini getirdim" ifadesini kullandı.

Edremit’te bugün 8 tesisin temelini atacaklarını, bunların yatırım maliyetinin 32 milyon lira olduğunu vurgulayan Eroğlu, Balıkesir'in diğer yerlerinde ihtiyaç duyulan baraj ve göletleri de inşa edeceklerini anlattı.

Eroğlu, 11 yılda ülkede çok büyük gelişmeler yaşandığını, bunların unutulmaması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

"İnsan çabuk unutur hatırlatmakta fayda var demiş büyüklerimiz. Paramızın yanında 6 sıfır olduğunu unuttunuz değil mi? Önceden 'milyoner' diye tabir vardı. Geçmiş hükümetler, paranın yanına sıfır ilave ede ede 1 milyona tuvalete gidilir hale geldi. 70 sente muhtaç Türkiye’den IMF’ye 5 milyar dolar borç veren bir Türkiye olduk. Esas milliyetçilik, vatanseverlik bu. Başı dik bir Türkiye. Milleti seçmek budur."

"Bin günde bin gölet" projesine değinen Eroğlu, bunun bir dünya rekoru olacağını söyledi. Türkiye’de üniversitesi olmayan yer bırakmadıklarını vurgulayan Bakan Eroğlu, geleceğin teminatı gençler için yatırımlarının süreceğini ifade etti.

Türkiye'nin coğrafya açısından çok stratejik bir noktada bulunduğunu dile getiren Eroğlu, hedefi olmayan milletlerin ayakta kalamayacağını, tarihten silineceğini söyledi. Büyük hedefler belirlediklerini vurgulayan Eroğlu, şöyle devam etti:

"3 kızıl elmamız var. Birisi 2023’de dünyanın en büyük 10 ekonomisi içine girmek. Yeterli mi? Gençler için yeni hedef var. İstanbul’un fethinin 600. yılını 2053’te kutlayacağız. Gençlerimiz de gelişmiş Türkiye için hedefe kilitlenecek. Malazgirt Zaferi'nin bininci yılını 2071 yılını kutlayacak çocuklarımız. Yeni doğacaklar Türkiye'yi dünyada lider yapacak. Hazır mıyız? Yeni doğan çocuklara uyusun da büyüsün demeyin. 'Yavrum hedef 2071, kızım 2071' diyerek ninnileri değiştirin."

Türkiye'nin düşmanlarının bulunduğunu belirten Eroğlu, "Bazısı gizlice kimisi açıkça yapıyor. Türkiye ayağa kalkmasın, başı dik olmasın, sürünerek devam etsin istiyorlar. Türkiye’yi yok etmek için 300 yıldır ne komplolar düzenlediler" dedi.

- ''Milletin bize verdiği emanete sahip çıkıyoruz''

İstikrarı bozmak için gezi hadisesinin çıkarıldığını anlatan Eroğlu, bunun bir ağaç meselesi olmadığını söyledi. Belediye görevlilerinin 3 ağacı kestiği, 7 ağacı taşıdığı gerekçesiyle adeta kıyametin koparıldığını vurgulayan Eroğlu, şunları kaydetti:

"3-5 ağacın fidanın sözü mü olur. 10 yılda 3 milyar fidanı toprakla buluşturduk. Bu komplolar tutmayınca 17 Aralık komplosu çıktı. Bu da büyük tezgahtır. Yolsuzluk olsa barajlar yapılabilir mi, borçlar ödenir mi? 22 banka hortumlandı, vatandaşlara borcu 231 milyar lira ödenir miydi? Soyulan banka var mı hortumlar kesildi mi? Biz ilk hortumu İSKİ'de kestik. İSKİ'yi nasıl soymuşlar, biz hortumları nasıl kestik kitabını yazacağız. Bu yüzden 30 Mart seçimleri çok önemli. Bu seçimleri genel seçim havasına soktular. Neden? AK Parti oy kaybederse istikrar kaybolur, Türkiye’nin muazzam yükselişi engellenir. Faiz lobisi, al gülüm, ver gülüm, yüzde 63 faizle devlete hazine garantili kredi veririz, böylece keseyi, cüzdanları doldururuz hayali içindeler. Bu komployu bozacağız değil mi? Heveslerini kursaklarında bırakacağız. Milletin bize verdiği emanete sahip çıkıyoruz, diklenmiyoruz ama başımız dik Allah'a şükür."

Eroğlu, konuşmasının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, Bigadiç Belediye Başkan Adayı İsmail Avcu ile seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com