Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Bilecik'te:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Bilecikte:
"Başbakanımızın liderliğinde hükümetimiz, muhteşem yatırımlara imzasını attı. Muhalefetin adeta hayal edemediği yatırımları, tesisleri biz gerçekleştirdik. Yani Türkiye, 11 yıl önce ne haldeydi şimdi ne durumda. Bu mukayese dahi edilemez. Neticede eski Tü

BİLECİK (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğu, "Başbakanımızın liderliğinde hükümetimiz, muhteşem yatırımlara imzasını attı. Muhalefetin adeta hayal edemediği yatırımları, tesisleri biz gerçekleştirdik. Yani Türkiye, 11 yıl önce ne haldeydi şimdi ne durumda. Bu mukayese dahi edilemez. Neticede eski Türkiye kapandı, AK Parti sayesinde yeni bir Türkiye penceresi açıldı" dedi. 

Eroğlu, Bilecik kent merkezinde esnaf ziyaretinin ardından AK Parti Bilecik Seçim Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı konuşmada, AK Parti teşkilatlarının Türkiye'de destan yazdığını bildirdi.

Hükümet ve devletlerde istikrarın önemine değinen Eroğlu, siyasi istikrarın olması halinde ekonomik istikrarın da olacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Başbakanımızın liderliğinde hükümetimiz, muhteşem yatırımlara imzasını attı. Muhalefetin adeta hayal edemediği yatırımları, tesisleri biz gerçekleştirdik. Yani Türkiye, 11 yıl önce ne haldeydi şimdi ne durumda. Bu mukayese dahi edilemez. IMF'ye borcu ödemek mi dersiniz, paranın yanındaki 6 sıfırdan mı bahsedersiniz, enflasyon canavarından mı, faizlerin yüzde 63 olduğundan mı bahsedelim. Neticede eski Türkiye kapandı, Allah'a çok şükür, AK Parti sayesinde yeni bir Türkiye penceresi açıldı. Artık bu Türkiye gerçekten dünyada itibarlı, başı dik, geleceğe emin adımlarla ilerleyen büyük bir Türkiye var. O bakımdan başbakanımızla gurur duyuyoruz, sizlerle gerçekten gurur duyuyoruz. Özellikle Bilecik'e ve Türkiye'ye ne yapılacaksa, AK Parti hükümetleri yapar. Muhalefet partilerinin bırakın adayları, genel başkanları bile Bilecik'e bir çivi çakma imkanları, kabiliyetleri yoktur. Bunu açıkça ifade edeyim. Geçmişte, Türkiye'nin unutulduğu gibi, milletin unutulduğu sadece faiz lobisinin düşünüldüğü bir dönemden artık millete hizmetkar olan ve 'biz milletin efendisi değiliz, milletin hizmetkarıyız' diyen bir başbakan ve bir hükümet var. Onun için İnşallah yeni dönemde de muazzam hizmetlere imza atacağız."

 

- "Nüfusa göre en büyük yatırımları Bilecik'e yaptık"

 

Bilecik'in, Osmanlı çınarı tohumunun atıldığı ve buradan 3 kıtaya dalları ulaşan bir imparatorluğun toprakları olduğunu dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti:

"Bütün bu nedenlerden dolayı bu topraklara ne yapılsa azdır. Dolayısıyla ben de buranın bir hizmetkarı olarak büyük destekler veriyorum. 2003 yılından önce unutulmuş bir il olan ve ulaşımı zor unutulmuş bir ili, hükümetimiz hatırladı ve şu an Türkiye bazında değerlendirdiğimizde en büyük yatırımlar Bilecik'e yapıldı. Yani yaklaşık 6 katrilyonluk yatırımı hükümetimiz Bilecik'e yaptık. Nereden nereye. Benim de çok sevdiğim belediye başkanı Selim kardeşimiz çok güzel çalışmalar yapmış. Gerçekten gurur duydum. İnşallah yeni projeleri var hatta Türkiye'de bir ilk olacak olan bütün kamu kurumların bir yere toplanacağı kamu kurum ve kuruluşları kampüsü projesi var. Bu Türkiye'de bir ilk olacak. 'Başkanım bunu yaparsan sen tarihe geçersin' diyorum. Yapacağına da inanıyorum. İnşallah bizler de bu anlamda destek vereceğiz."

Bakan Eroğlu, 30 Mart seçimlerinin basit bir mali yerel idareler seçimi olmadığını, Türk milleti tarihinde dönüm noktası olacağını vurguladı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com