Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Manisa'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Manisada
Eroğlu: ''Bazı belediye başkanları belediye başkanı olduktan 2-3 yıl sonra hangi projeyi yapsam diye düşünüyor. Ama Hüseyin Tanrıverdi, çalışmalarını yapmış, zaman kaybetmeden işe başlayacak duruma gelmiş''

MANİSA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ''Bazı belediye başkanları belediye başkanı olduktan 2-3 yıl sonra hangi projeyi yapsam diye düşünüyor. Ama Hüseyin Tanrıverdi, çalışmalarını yapmış, zaman kaybetmeden işe başlayacak duruma gelmiş'' dedi.

Eroğlu, Manisa’da sanayici iş adamlarıyla Anemon Otel'de bir araya geldi. Manisa’ya her türlü desteği vereceğini belirten Eroğlu, AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi’nin açıkladığı 45 projenin Manisa’yı uçuracak projeler olduğunu söyledi.

Bakan Eroğlu, şöyle konuştu:

''Bazı belediye başkanları belediye başkanı olduktan 2-3 yıl sonra hangi projeyi yapsam diye düşünüyor. Ama Hüseyin Tanrıverdi, çalışmalarını yapmış, zaman kaybetmeden işe başlayacak duruma gelmiş. Bu projelerin hazırlanması zaman alıyor. Hüseyin Tanrıverdi, yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olmasının faydasını görmüş. Bazı projeler bizim bakanlığımız ile ilgili projeler. Gediz Projesi ile Manisa’ya deniz getirecek anlaşılan. Hüseyin Tanrıverdi bütün Türkiye’yi geziyor, her belediyeden bir şeyler kapıyor. 'Katı atık bertaraf tesisi için ormandan yer verelim' dedik, yer verdik. Yer bahane değil, ama 'oynamasını bilmeyen gelin yerim dar dermiş' diyor. Ama bu bahane değil. Gediz ile ilgili her türlü desteği vereceğiz ama mesuliyet belediyenin. Biz kendimize ait olan bütün işleri yaptık. 5 kilometrelik bir yer kaldı, onu da bu yıl bitireceğiz. 

Manisa milletvekilleri geldi, 'Atık su arıtma tesisini yapacak gücümüz yok' dediler, 'Siz yapın' dediler, biz de 'tamam' dedik. Şu an proje bitti, ufak tefek tadilatları kaldı, temelini atacağız. 'Manisa’nın katı atık bertaraf tesisi projesini ben göreceğim' dedim, inşallah bu yatırımı yapacağız ve yatırım programına alacağız. Manisa bu bölgenin yıldızı. Proje hazırlanmış, biz de altyapıyı tamamen bitirdik. Bizim anlayışımızda herkesin fikrini almak var. Manisalı ne istiyor diye sorup, mimarisini de bu şekilde yapacağız. Spil Dağı'nda da binicilik dersi verelim diye düşünüyoruz.”

- Manisa'ya 371 milyon liralık yatırım

Kente müjdeli haberlerle geldiklerini ifade eden Eroğlu, 371 milyon liralık 39 proje ile geldiğini, ''Bin günde bin gölet'' kapsamında Manisa’ya yapacakları gölet sayısının 52'ye çıkarıldığı dile getirdi.

Bakan Eroğlu, şunları kaydetti:

''Aynı zamanda sulamasını yapacağız. Müjde veriyorum 25’i bu sene bitiyor. Bugün de geri kalanların temelini atacağız, sulama tesisi gibi maliyeti 263 milyon lira bugün temelini atacağımız tesisler. Alaşehir’de temelini atacağız. Biz Manisa için ne gerekiyorsa yaparız. Hüseyin Tanrıverdi’nin 45 projesini başarılı gördüm. Belediye başkan adaylarının hepsini destekleyeceğiz. Bu seneyle birlikte 10 milyar lirayı aşacak Manisa’ya yaptığımız yatırımların boyutu.”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com